Slovan prišiel o kľúčového obrancu, vracia sa Lukáš Kozák

Baranka si zlomil ruku, čaká ho dlhá pauza
Barankova absencia v druhej polovici súboja s Ladou Slovanu nepomohla. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) – Hokejový Slovan Bratislava postihla ďalšia nepriaznivá okolnosť, pre zlomeninu pravej ruky z pondelkového stretnutia s Ladou Togliatti bude šesť až osem týždňov pauzovať elitný obranca Ivan Baranka. Informuje o tom klubový profil na sociálnej sieti Facebook. Baranka sa zranil v druhej tretine duelu s Ladou, zlomeninu potvrdil aj následný röntgen. Operácia nie je nutná.

Obrazom: Slovan prestrieľal Ladu, ale prehral po nájazdoch

Barankova absencia v druhej polovici súboja s Ladou len prehĺbila problémy v zadných radoch Slovana. Pred reprezentačnou prestávkou odišiel do Luley Jonathan Sigalet, v pondelok pre zranenia nehrali ani Vladimír Mihálik s Jánom Brejčákom. Od druhej dvadsaťminútovky preto proti Togliatti naskakoval v obrane útočník Tomáš Surový. Banskobystrický odchovanec sa zhostil svojej úlohy a v zadných radoch neprepadol. Ako obranca hral naposledy ešte ako žiak.

„Je to hokejová situácia, musel som sa s tým vyrovnať. Horšie je, že sme prehrali a musíme získať body v ďalších zápasoch. Ďalší obrancovia boli vyťaženejší ako ja, fyzicky to nebolo pre mňa až také náročné. Škoda, že sme nevyhrali. Mali sme obrovskú streleckú prevahu, ale musíme dávať góly. Bodov nemáme na rozdávanie, musíme ich získavať,“ uviedol v pozápasovom rozhovore v mixzóne Slovnaft Areny Tomáš Surový, ktorý proti Lade otvoril skóre. Slovan napokon prehral 2:3 po samostatných nájazdoch.

Nelichotivá zdravotná situácia v obranných radoch hokejistov Slovana Bratislava donútila vedenie klubu konať a podľa správy na hcslovan.sk angažovalo Lukáša Kozáka. Lukáš Kozák naposledy pôsobil v Dukle Trenčín, kde bol v aktuálnej sezóne druhým najproduktívnejším obrancom v slovenskej extralige a pripísal si tiež štarty v reprezentácii SR. Dvadsaťtriročný bek sa vracia do známeho prostredia. V Slovane hrával striedavo od ročníka 2011/2012 až do konca minulej sezóny. Premiéru v KHL absolvuje Kozák na Štedrý deň proti Neftechimiku Nižnekamsk.