Slovan tesne porazil Senicu, hrdinom sa stal Kolčák

Senica_Slovan
Sprava: Matej Krajčík zo Senice, Ákos Szarka zo Slovana, Václav Koutný zo Senice a Lester Peltier zo Slovana v súboji o loptu v zápase 6. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica. Bratislava, 19. august 2012. Foto: Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – V nedeľu bol na programe dohrávky 6. kola Corgoň ligy naplánovaný iba jeden zápas. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava privítali FK Senicu. Tri body z výhry si odniesli domáci, keď Senicu zdolali tesne 1:0.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola Corgoň ligy nájdete>>>>> TU.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 1:0 (1:0)

Gól: 39. Kolčák, ŽK: 84. Bagayoko, 90. Kopúnek – 62. Krajčík, rozhodovali: Leško – Chládek, Brendza, 2369 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Milinkovič (60. Peltier), Kopúnek, Grendel, Hlohovský (87. Gregora) – Szarka, Šebo (69. Pauschek)

Senica: Švenger – Krajčík, V. Koutný, Brabec, Frýdek – Wijlaars – Varadi (65. Štepanovský), Blackburn (83. Hošek), T. Kóňa, Jaroslav Diviš (75. Diarrasouba) – Masaryk

Samuel Slovák (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Stretnutie malo dva rozdielne polčasy, my sme ho začali lepšie, vypracovali sme si štandardné situácie a z jednej z nich sme dali gól. Druhý polčas začala hrať dôraznejšie Senica, bola agresívnejšia, hrala nátlakovú hru. My sme však až do konca stretnutia dobre bojovali a víťazstvo sme ubránili. Som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca.“

Zdeněk Psotka (tréner FK Senica): „Mrzí ma, že prvý polčas sme zbytočne premárnili. Chýbala nám odvaha ísť dopredu. Slovan mal viac z hry, lepšie kombinoval, viac držal loptu na svojich kopačkách. My sme boli málo dôrazní. Aj preto sa Slovan viac presadzoval, mal viac šancí, z ktorých nakoniec skóroval. V druhom polčase sme nastúpili odvážnejšie, hráči išli viac do súbojov, mali sme aj niekoľko vyložených šancí, ale nedokázali sme ich zužitkovať. Bolo to stretnutie dvoch rôznych polčasov, v prvom bol lepší Slovan, v druhom my, ale výsledok hovorí v prospech domácich.“

I. polčas

Takmer 40 minút prvého dejstva neponúklo veľa gólových šancí. Hráči sa zamerali na osobné súboje v priestore medzi pokutovými územiami.

Sporadické pokusy Bagayoka v 5. min, Šeba v 7. a Milinkoviča v 16. hosťujúci brankár Švenger s prehľadom zneškodnil.

Góly Šeba v 18. a 45. min neplatili pre postavenie mimo hry kapitána „belasých“. Na druhej strane Putnocký v 14. min zachránil pred nabiehajúcim Blackburnom. Hlohovského tvrdá strela v 34. min preletela len tesne vedľa žrde. Gól padol až v 39. min, keď hlavou skóroval Kolčák zužitkujúc center z rohového kopu.

Obrazom: Slovan – Senica 1:0

Slovan zdolal Senicu
Zľava: Stef Wijlaars zo Senice, Filip Hlohovský zo Slovana a Rolando Blackburn zo Senice v súboji o loptu v zápase 6. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica. Bratislava, 19. august 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

Sprava: Filip Šebo zo Slovana a Václav Koutný zo Senice v súboji o loptu v zápase 6. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica. Bratislava, 19. august 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Sprava: Erik Grendel zo Slovana a Adam Varadi zo Senice v súboji o loptu v zápase 6. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica. Bratislava, 19. august 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Kristián Kolčák zo Slovana sa teší z gólu v zápase 6. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica. Bratislava, 19. august 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Zľava: Kristián Kolčák zo Slovana a Pavol Masaryk zo Senice v súboji o loptu v zápase 6. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica. Bratislava, 19. august 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

II. polčas

Po zmene strán mali viac šancí hostia zo Senice. V 54. min Putnocký chytil pokus Masaryka, o štyri minúty neskôr sa v krídelnom priestore presadil Diviš, ale Gorosito odkopol na rohový kop. Vzápätí Putnocký so šťastím chytil tutovku hostí. V 59. min si šancu vypracovali hráči Senice, keď sa Diviš ocitol úplne voľný v pokutovom území Slovana, no táto šanca ho tak prekvapila, že netrafil bránku domácich, hoci bol tesne pred ňou. V 65. min Hlohovský našiel perfektnou prihrávkou Peltiera, no jeho hlavička tesne minula priestor medzi tromi žrďami. Keď si hosťujúci Švenger poradil aj s pokusmi Hlohovského v 70. min a Bagayoka v 80. min, bolo jasné, že stav stretnutia sa už meniť nebude. Pozorný Švenger to potvrdil aj päť min pred koncom stretnutia, keď perfektne vyrazil hlavičku Kopúnka.