Slovan utŕžil krutú porážku, prehral aj druhý zápas v KHL

Slovan
Hokejový tím Slovan pricestuje na prvý zápas sezóny do Donecku. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 8. septembra (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2013/2014, keď v nedeľu prehrali na ľade Spartaka Moskva 0:5.

Kľúčová bola druhá tretina duelu, v ktorej zverenci trénera Rostislava Čadu trikrát inkasovali – postupne sa presadili Krutov, Quint a M. Anderson. Posledný menovaný potom v poslednej časti hry upravil na 4:0. Konečnú podobu skóre dal minútu pred koncom v presilovke slovenský útočník Rastislav Špirko. Slovan sa najbližšie predstaví v utorok na ľade Dinama Minsk.

VÝSLEDOK

Spartak Moskva – Slovan Bratislava 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: 22. Krutov (Rjazancev, Junkov), 33. Quint (Bobrov), 35. M. Anderson (tr. strieľanie), 44. M. Anderson (Quint, ŠPIRKO), 59. ŠPIRKO (Wandell)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Komarov, Kulakov – Metalnikov, Sirotkin, 2931 divákov

Spartak: Glass – Quint, Sergejev, Megalinskij, Bodrov, Kulik, Riazancev, Sorokin, Mamkin – Špirko, Wandell, Anderson – Viačeslav Kozlov, Nikulin, Volkov – Nikoncev, Juňkov, A. Krutov – Černych, Bobrov, P. Medvedev

Slovan: Janus – Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, V. Mihálik – Miklík, Bližňák, Bartovič – Netík, J. Mikúš, Vondrka – Kukumberg, Ölvecký, L. Hudáček – R. Mráz, T. Mikúš, M. Daňo – Kolena

V prvej tretine sa často vylučovalo. Oba tímy si vytvorili viaceré šance, ale prekážkou pre hráčov boli brankári Glass a Janus. V 11. min nepremenil Mário Bližňák trestné strieľanie. Domácim vyšiel vstup do druhej časti hry, pohotovou strelou otvoril skóre duelu Krutov. Slovan sa snažil o pozornú hru v obrane, odkiaľ vyrážal do rýchlych brejkov.

Obrazom: Káder Slovana Bratislava v KHL

#32 Jaroslav Janus (brankár)
Dátum narodenia: 21. 9. 1989, miesto narodenia: Prešov, výška: 183 cm, váha: 87 kg. Foto: LSZphotography.com

#1 Miroslav Kopřiva (brankár)
Dátum narodenia: 5. 12. 1983, miesto narodenia: Kladno (ČR), výška: 192 cm, váha 94 kg. Foto: LSZphotography.com
#30 Denis Godla (brankár)
Dátum narodenia: 4. 4. 1995, miesto narodenia: Kežmarok, výška: 181 cm, váha: 81 kg. Foto: LSZphotography.com
#91 Ján Brejčák (obranca)
Dátum narodenia: 29. 6. 1989, miesto narodenia: Poprad, výška: 194 cm, váha: 86 kg. Foto: LSZphotography.com
#48 Ivan Ďatelinka (obranca)
Dátum narodenia: 6. 3. 1983, miesto narodenia: Topoľčany, výška: 195 cm, 102 kg. Foto: LSZphotography.com

Slovan mal veľkú šancu vyrovnať v 31. min, Bartovičov pokus zázračne vyrazil brankár Spartaka Glass. Krátko na to domáci zvýšili svoje vedenie, keď sa dokázal presadiť Deron Quint. O tri minúty Moskovčania viedli už trojgólovým rozdielom, obranca hostí Zdeněk Kutlák fauloval v úniku Matta Andersona. Rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré faulovaný hráč premenil.

Spartak hral v pohode, v 44. min Anderson vsietil svoj druhý a celkovo štvrtý gól do Janusovej bránky. Asistenciu si pripísal aj slovenský útočník Rastislav Špirko. Potom sa niekoľkokrát vyznamenal Glass, gólman Spartaka si poradil s pokusmi Vondrku, Hudáčka i Tomáša Mikúša. Útočník domácich Špirko sa dočkal aj gólu, v 59. min v presilovke zužitkoval prihrávku Wandella a uzavrel na konečných 5:0.

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Zápas bol dlho vyrovnaný, svedčí o tom aj pomer striel. Spartak bol efektívnejší, pomohol mu prvý gól v našej sieti a premenené trestné strieľanie. Ak chceme byť úspešní, musíme ďalej tvrdo a usilovne pracovať.“