Slovan v dramatickom zápase zmazal dvojgólové manko a vyhral

Slovan - Jugra 3:2 po sam. nájazdoch
Zľava: Hráč Slovana Branko Radivojevič a brankár Jugry Michail Biriukov počas hokejového zápasu ligy KHL medzi HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk (Rusko). Bratislava, 13. november 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v prvom domácom dueli zo štvorzápasovej novembrovej domácej série nad Jugrou Chanty-Mansijsk 3:2 po samostatných nájazdoch.

„Belasí“ tak zopakovali víťazstvo z minulej sezóny, kedy tohto súpera takisto doma porazili až po nájazdoch a vonku prehrali 1:3.

Bratislavčania majú po 23 zápasoch sezóny 2013/2014 na svojom konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí predposledné 13. miesto.

Obrazom: Slovan vyhral nad Jugrou Chanty-Mansijsk

Hráč Slovana Martin Škoula počas hokejového zápasu ligy KHL medzi HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk (Rusko). Bratislava, 13. november 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Hráč Slovana Branko Radivojevič počas hokejového zápasu ligy KHL medzi HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk (Rusko). Bratislava, 13. november 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Sprava: Hráč Slovana Juraj Mikúš a brankár Jugry Michail Biriukov počas hokejového zápasu ligy KHL medzi HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk (Rusko). Bratislava, 13. november 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Sprava: Hráč Jugry Andrei Šefer a hráč Slovana Roman Kukumberg počas hokejového zápasu ligy KHL medzi HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk (Rusko). Bratislava, 13. november 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

V stredu síce začal aktívne Slovan, ale góly strieľali hostia. Prvý dal po chybe Šťastného útočník Buľanskij a druhý v oslabení Žukov. Za domácich skorigoval v tretej časti v presilovke Miklík a predĺženie zariadil 111 sekúnd pred koncom tretej tretiny obranca Mojžíš. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana Netík.

Všetky výsledky stredajších zápasov KHL si môžete pozrieť —-> v tomto článku.

Domácu premiéru poznačenú zdravotnou indispozíciou absolvoval Branko Radivojevič. Skúsený 32-ročný krídelník nedohral duel pre zranenie pravého ramena, ktoré si privodil v strednom pásme v závere druhej tretiny. „Zatiaľ nepoznáme rozsah zranenia. Je však isté, že nebude hrať v piatok proti Jekaterinburgu,“ uviedol na adresu piešťanského rodáka tréner Slovana Rostislav Čada.

VÝSLEDOK:

HC Slovan Bratislava – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1. 2:0 – 0:0, 1:0)

10:58 – 0:1 A. Buľanskij

25:30 – 0:2 M. Žukov (R. Smoleňák, Šefer) – gól v oslabení

43:17 – 1:2 M. Miklík (M. Vondrka, M. Škoula) – presilová hra

58:09 – 2:2 T. Mojžíš (M. Štajnoch)

Samostatné nájazdy:

1. séria: Veli-Matti Savinainen (nedal) – Milan Bartovič (nedal)

2. séria: Radek Smoleňák (nedal) – Tomáš Netík (nedal)

3. séria: Nikita Gusev (nedal) – Michal Vondrka (nedal)

4. séria: Tomáš Netík (gól) – Radek Smoleňák (nedal)

Vylúčenia:

00:21 Jevgenij Chvostov (Jugra) – 2 min. (hákovanie)

07:58 Nikita Gusev (Jugra) – 2 min. (hákovanie)

15:44 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

23:36 Vitalij Sitnikov (Jugra) – 2 min. (podrazenie)

29:42 Michail Plotnikov (Jugra) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

42:41 Michail Žukov (Jugra) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

44:42 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (držanie)

52:51 Marek Trončinský (Jugra) – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 46:22, vylúčenia: 2:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Karabanov, Safiullov – Kučava, Novikov, 9731 divákov

Slovan: Janus – Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš – Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič – Miklík, Bližňák, Vondrka – Netík, Ölvecký, Kukumberg – M. Daňo, A. Šťastný, L. Hudáček – od 41. min T. Mikúš

Jugra: Biriukov – Šefer, Chvostov, Pepeľajev, Trončinský, D. Sokolov, Starosta, Ďakov – Chlyncev, Žukov, Sitnikov – Smoleňák, Dixon, Savinainen – Buľanskij, Jacenko, Kňazev – Plotnikov, Krysanov, N. Gusev

V úvode zápasu bol domáci Slovan lepší a vypracoval si aj niekoľko šancí. V 5. min pálil po peknej kombinácii štvrtého útoku od modrej čiary Mojžíš, ale s jeho delovkou si poradil Biriukov. O dve minúty neskôr gólman hostí úspešne zasiahol aj pri pokusoch Bartoviča, Kutláka a Kukumberga, neskôr ho neprekonal ani L. Hudáček.

Po neúspešnej presilovke Slovana urobil vo vlastnom obrannom pásme chybu A. Šťastný a Buľanskij zblízka prekonal Janusa – 0:1.

Už o minútu neskôr sa po akcii Bartoviča ocitol v stopercentnej šanci Radivojevič, ale prestrelil odkrytú bránku súpera.

Pred prvou sirénou Janus vyriešil skrumáž pred svojou bránkou a Bližňák spoza obrancu trafil len Biriukovov ľavý betón.

Na začiatku druhej tretiny mal vyrovnanie na hokejke Kukumberg, no Ölveckého pokus tečoval tesne vedľa hosťujúcej bránky.

V 26. min sa do streleckej listiny zapísali opäť hokejisti Jugry – v oslabení unikol po pravej strane Smoleňák a Žukov nedal Janusovi šancu – 0:2.

V 30. min nepremenil ďalšiu obrovskú príležitosť Radvojevič a vzápätí arbitri po dlhej porade s centrálou v Moskve neuznali gól Slovana, pretože Škoula poslal puk do bránky úmyselne korčuľou. V druhom dejstve ešte na domácej strane nepochodili J. Mikúš, Netík, Mojžíš ani Bartovič.

V úvode tretej tretiny neuspeli v tíme hostí Savinainen a Starosta, v 43. min preveril pozornosť Biriukova vo svojom prvom striedaní v zápase T. Mikúš.

Gólmana hostí prekonal v 44. min v presilovke Miklík a vlial nádej domácim fanúšikom na úspešný výsledok – 1:2.

V 48. min premárnil vynikajúcu šancu na vyrovnanie L. Hudáček, ktorý netrafil odkrytú bránku súpera. Neskôr neuspel ani Sersen, keď jeho delovku zneškodnil Biriukov.

V 57. min dobre vystrelil Hudáček, ale neprekonal gólmana hostí a kapitán Bartovič sa nedostal k dorážke. Vyrovnanie a predĺženie zariadil 111 sekúnd pred treťou sirénou obranca Mojžíš, ktorý po samostatnej akcii prekonal Biriukova – 2:2.

Predĺženie a sam. nájazdy

Predĺženie neprinieslo väčšiu príležitosť ani na jednej strane, v nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana vo štvrtej sérii Netík – 3:2.

Rostislav Čada (trénera Slovana): „Súper bol dnes veľmi efektívny a z mála šancí sa dostal do dvojgólového vedenia. Aj za nepriaznivého stavu sme bojovali ďalej a verili vo víťazstvo. Tieto vlastnosti nám zabezpečili zaslúžené víťazstvo. Nespokojní môžeme byť len s malým dôrazom.“

Oleg Davydov (tréner Jugry Chanty-Mansijsk): „Dnes sme dobre bojovali, brankár Biriukov predviedol dobrý výkon. Trochu nám chýbali fyzické a morálne sily.“

Tomáš Mojžíš (obranca Slovana, autor vyrovnávajúceho gólu na 2:2): „V úvode duelu nám to tam nepadalo. Ak by sme tam dali gól, vyzeralo by to inak. Mali sme šance počas celého zápasu, ale dorážky nám nešli. Som rád, že sme získali dva body, pretože sme makali počas celého stretnutia.“

Tomáš Netík (útočník Slovana, autor víťazného nájazdu): „Mali sme mnoho šancí, keď pred nami bola prázdna bránka. Z toho musíme dávať góly. Získali sme dva body po dobrom výkone.“

Viac k osobe Branko RadivojevičMarek TrončinskýMichal SersenMichal VondrkaMilan BartovičRadek SmoleňákRostislav ČadaTomáš MojžíšTomáš Netík