Slovan v napínavom zápase v Magnitogorsku tesne prehral

#32 Jaroslav Janus (brankár)
Dátum narodenia: 21. 9. 1989, Miesta narodenia: Prešov, Váha: 87 kg, Výška: 183 cm Foto: hcslovan

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Slovan Bratislava začali sobotňajším zápasom v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) proti Metallurgu Magnitogorsk trojzápasovú šnúru v Rusku.

Zverencom Rostislava Čadu sa nepodarilo v Aréne Metallurg pripísať šieste víťazstvo v rade. S favoritom prehrali v dramatickom zápase tesne 2:3.

Góly „belasých“ zaznamenali Libor Hudáček a Andrej Šťastný až v poslednej tretej tretine, keď vyrovnali z 0:2 na 2:2. O výsledku rozhodol presný teč Michaila Jakubova šesť minút pred koncom zápasu.

Ďalším súperom Slovana v Rusku bude v pondelok minuloročný víťaz Východnej konferencie Traktor Čeľabinsk a tretí zápas odohrá Slovan v stredu na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg.

Výsledok:

Magnitogorsk – Slovan 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

* 5´- Lisin E. (Mišarin G. + O’Reilly C.)

* 28´- Mozjakin S. (O’Reilly C.)

* 47´ Hudáček L. (Šatan M.)

* 48´Šťastný A.(Dravecký V. + Daňo M.)

* 54´Jakubov M. (Birjukov J.)

Magnitogorsk: Gelašvili – Bondarev, Gončar, Birjukov, Antipin, Mišarin, Tverdovskij – Mozjakin, Platonov, Malkin – O’Reilly, Lisin, Potechin – Hodgmann, Kuľomin, Zdunov – Kosov, Jakubov, Grigorenko

Slovan: Janus – Tabaček, Sigalet, Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Mihálik, Luža, Mikúš – Miklík, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, Bartovič – Ölvecký, Hudáček, Šatan – Dravecký, Šťastný, Daňo

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Slovanisti nastúpili proti Magnitogorsku bez zraneného obrancu Ľubomíra Višňovského. Skóre stretnutia otvoril už v 5. minúte prvej tretiny útočník Enver Lisin, ktorému prihrával spoza brány Jaroslava Janusa Cal O‘ Reilly. Bratislavčania sa vzápätí ubránili oslabeniu, keď na trestnej lavici si odpykával trest Peter Ölvecký. Stav ostal nezmenený aj po výhode presilovej hry Slovana a nájazde Marka Daňa na brankára Georgija Gelašviliho v 15. minúte.

Aj v druhej tretine bol veľkou oporou Bratislavčanov brankár Janus. Domáci ani hostia nevyužili presilovky. Skóre upravil v 28 minúte Sergej Mozjakin, ktorý sa vracal z trestnej lavici. Po presnej nahrávke O’Reillyho zvýšil na 2:0.

Slovan sa napriek dvojgólovému rozdielu nevzdával. Šťastie sa na hostí usmialo až v 47. minúte. Po prihrávke kapitána Miroslava Šatana strelil prvý gól Bratislavčanov Libor Hudáček. Druhý vyrovnávajúci zásah dal o minútu neskôr Andrej Šťastný. Body za asistenciu si pripísali Vladimír Dravecký a Daňo.

Obrat domácich síce vyviedol z tempa, nakoniec však rozhodol v 54. minúte teč Michaila Jakubova. Ten upratal pri avizovanom vylúčení hráča Slovana strelu Jevgenija Birjukova od modrej čiary nekompromisne do Janusovej brány.

Slovan sa pokúsil ešte vyrovnať v hre so šiestim hráčmi, keď 46 sekúnd pred koncom tréner Čada odvolal Janusa z brány. Stav stretnutia sa však už nezmenil. Magnitogorsk tak porazil hosťujúci Slovan 3:2.

Dnes sme boli svedkami dobrého zápasu a kvalitného hokeja so šťastným koncom pre domáci tím. V prvej sme nehrali dobre, neboli sme dostatočne agresívni, čo Metallurg využil. V druhej časti sme vyrovnali hru a v tretej sa nám podarilo vyrovnať. Po chybe sme však inkasovali rozhodujúci gól a z Magnitogorska odchádzame bez bodu,“ uviedol podľa klubového webu Metallurgu po zápase tréner Slovana Rostislav Čada.

Obrazom: Súpiska Slovana Bratislava pre KHL

#42 Branislav Konrád (brankár)
Dátum narodenia: 10. 10. 1987, Miesta narodenia: Nitra, Váha: 85 kg, Výška: 188 cm Foto: hcslovan