Slovan začal nový ročník Fortuna ligy vysokým víťazstvom, Dunajská Streda uspela v Podbrezovej

Zlaté Moravce - Slovan Bratislava
Zľava: Kenan Bajrič z ŠK Slovan Bratislava, Ľubomír Urgela z FC ViOn Zlaté Moravce a Rabiu Ibrahim z ŠK Slovan Bratislava počas 1. kola Fortuna ligy 2018/2019 medzi FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava. Zlaté Moravce, 22. júl 2018. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 22. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do nového ročníka Fortuna ligy víťazstvom 4:1 na pôde Zlatých Moraviec v nedeľňajšom dueli 1. kola.

Tréner úradujúceho vicemajstra Martin Ševela spravil oproti odvetnému stretnutiu prvého predkola Európskej ligy len jednu zmenu v zostave, keď Aleksandara Čavriča na pravej strane zálohy nahradil Boris Cmiljanič.

Jednoznačný triumf Slovana

Vedenia sa napriek tomu ujali domáci, keď v 14. min rozvlnil sieť Šullovej bránky Jakub Brašeň. Radosť miestnych fanúšikov však trvala len krátko, už o minútu neskôr vyrovnal Dávid Holman. Do kabín obidva tímy odchádzali za nerozhodného stavu.

V druhom polčase boli „belasí“ aktívnejší ako súper a hernú prevahu pretavili aj do úspešnej koncovky. Gólovo sa presadili Boris Cmiljanič v 54. a striedajúci Vukan Savičevič v 63. min. Jednoznačný triumf Slovana zavŕšil v 72. min Andraž Šporar.

Dunajská Streda využila početnú výhodu

Futbalisti Dunajskej Stredy odštartovali obhajobu tretieho miesta z minulej sezóny Fortuna ligy víťazstvom 2:1 v nedeľňajšom dueli 1. kola na trávniku Podbrezovej. Nový tréner FC DAC 1904 Peter Hyballa spravil oproti odvetnému stretnutiu prvého predkola Európskej ligy len dve zmeny v základnej jedenástke. Prejavilo sa to aj na ihrisku, kde boli hráči Dunajskej Stredy aktívnejší a v 29. min otvoril skóre stretnutia Erik Pačinda.

Do kabín na polčasovú prestávku išli s tesným vedením hráči hostí. Po zmene strán si ho „žlto-modrí“ udržali len 5 minút, keď sa strelecky presadil Matúš Mikuš – 1:1. V 88. min išiel po inkasovaní druhej žltej karty predčasne pod sprchy striedajúci hráč domácich Nicolas Mejri. Dunajská Streda krátku početnú výhodu využila, v druhej minúte nadstaveného času rozhodol o jej víťazstve Kristopher Vida.

Fortuna liga 2018/2019

• 1. kolo

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1)
Góly: 14. Brašeň – 15. D. Holman, 54. Cmiljanič, 63. V. Savičevič, 72. Šporar, ŽK: 30. Chren, 35. Ľ. Urgela, 50. B. Ľupták – 26. Nono, rozhodovali: Glova – E. Weiss, D. Hrčka, 2856 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: A. Chovan – Dimitrijevič, Banovič, Udeh, Chren – B. Ľupták (66. J. Casado) – Orávik, Ewerton Paixao da Silva, Ďubek (78. J. Švec), Brašeň – Ľ. Urgela (67. D. Richtárech)
Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Cmiljanič (75. Dražič), Ibrahim Rabiu (59. V. Savičevič), D. Holman, Moha (84. Hološko) – Šporar