Slovan zdolal Košice, Ružomberok nestačil na Prešov

Slovan bratislava
Radosť hráčov Slovana po góle Krešimíra Kordića v zápase 23. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice. Bratislava, 19. marec 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

Výsledky:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice 4:0 (3:0)

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)

FK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

FC Nitra – MFK Dubnica 1:1 (0:1)

Góly: 12. a 90. Šebo, 25. Milinkovič (11 m), 39. Kordič, ŽK: 50. Kolčák, 88. Guédé – 24. Kolbas, rozhodovali: Vnuk – Slyško, Chládek, 1520 divákov

Slovan: Putnocký – Bagyayoko, Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička – Guédé – Grendel (80. Štepanovský), F. Kiss, Milinkovič (45. Had) – Kordič (69. Božič), Šebo

Košice: Tofiloski – Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Hovančík – Šinglár, K. Kuzma – Juhar, U. Matič, M. Viazanko (80. Pačinda) – T. Kubík (76. Ujčík)

Keďže už v 42. sek stretnutia brankár Košíc Tofiloski včasným vybehnutím zachránil pred nabiehajúcim Šebom, bolo jasné aký vývoj bude mat toto stretnutie. Čo sa kapitánovi Slovana nepodarilo na začiatku stretnutia dokázal v 12. min keď vyhral osobný súboj so strednými obrancami Košíc a brankár Tofiloski bol už bezmocný. Ešte predtým v 6. min hosťujúceho strelu zblokovala obrana domácich zo 16 m. Hneď po vedúcom góle domácich brankár Košíc chytil istý gól, keď so šťastím vyrazil loptu pred nabiehajúcim Kordičom. Druhy krát lovil loptu zo svojej siete po prudkej strele Milinkoviča z bodu pokutového kopu.

To bežala 22. min. Vzápätí o minútu neskôr sa do vyloženej šance dostal Šebo, ale z 12 m netrafil bránu hostí. Brankár Košíc si v 30. min poradil aj s jeho technickým pokusom zo 16 m.

Tretí gól stretnutia padol po ukážkovej akcii domácich po osi Šebo Grendel – Kordič, keď posledný menovaný nedal Tofilovskemu žiadnu šancu zakončiť. Najväčšiu šancu mal v 22. min K. Kuzma ktorého ideálne v pokutovom území našiel Matič, no slabučkú strelu Kuzmu domáci brankár Putnocký bez problémov chytil. Hostia nedali gól ani v 44. min, keď úplne voľný Djokovič hlavou prehodil bránku domácich.

Po zmene strán sa už v 49. min vyznamenal brankár Košíc, ktorý bravúrne vyrazil pohotovú strelu Grendela z 5 metrov. Na druhej strane domáci Putnocký postupne chytil strelecké pokusy Kubíka v 50. min, Viazanka v 55. min a Juhára v 62.min. Jeho súper v bránke východniarov si poradil v 68. min s hlavičkou Kissa po prihrávke Hrdličku, takisto so strelou Guédého o 4 min neskôr. V 76. min sa kapitán domácich nakoniec druhého gólu dočkal v 90. min keď stanovil na konečných 4:0.

Karel Jarolím (tréner Slovana): „Stretnutie sme začali trosku rozpačito, strácali sme lopty a zbytočne sme plytvali silami. Filip Šebo mal veľké šance a škoda, že ich nevyužil. Upokojil nás vsietený gól a najmä to, že sme začali kontrolovať stred ihriska. Súper sa dopúšťal chýb, ktoré sme dokázali potrestať a toto stretnutie sme prakticky rozhodli už v prvom polčase. V druhom polčase sme naďalej kontrolovali stred ihriska, čo bolo pre vývoj veľmi dôležité a štvrtý gól bol už len kozmetickou úpravou výsledku. Pre nás sú dôležité tri body.“

Štefan Tarkovič (tréner Košíc) : „Vzhľadom na to, ako sme naivne odohrali prvý polčas tohto stretnutia, ani inak nemohlo dopadnúť. Dôkazom našej naivity bola najmä akcia domácich pred ich tretím gólom, ktorým stanovili výsledok prvého polčasu. Po zmene strán sme sa trápili ďalej, nedokázali sme sa presadiť v strede ihriska a o stretnutí bolo prakticky rozhodnuté.“

Gól: 16. Čep, ŽK: 45. Bielák, 61. P. Maslo, 64. J. Maslo – 42. Piter-Bučko, 52. Farbák, 65. Čep, 69. Heidenreich, rozhodovali: Vlk – Ádám, Bobko, 970 divákov

Ružomberok: P. Penksa – Gallo (64. A. Lovás), J. Maslo, Kostelný, P. Maslo – Bielák (84. T. Chovanec), Sivčevič – Ďubek, J. Chovanec, Hoferica (52. Blažič) – Jakšič

Prešov: Plánička – P. Petráš, Farbák, Čep, Heidenreich – Papaj (67. Ľ. Meszároš), Krajník, Piter-Bučko, M. Vyskočil – Mariano Bernardo (20. Katona), Žůrek (53. Baláž)

V úvode stretnutia boli agilnejší domáci, do šance sa však nedostali. Prešov sa o slovo prihlásil po štvrťhodine hry a takmer bol z toho gól. Heidenreich vyslal z 30 metrov „nevinný“ lob, Penksa v ružomberskej bránke sa musel poriadne natiahnuť, aby zabránil najhoršiemu. Krátko na to však už kapituloval. Hostia zahrávali rohový kop, na loptu si povyskočil Čep a presnou hlavičkou zmrazil domácich priaznivcov – 0:1. Ďalší dôležitý moment prišiel v 36. min a opäť bol v réžii hostí. Domáci hráči nepokryli pred vlastným pokutovým územím Pitra-Bučka ktorý v behu len tesne minul bránku. Ružomberčanov nečakaný vývoj zaskočil, na ihrisku sa nevedeli nájsť a hostia boli až do polčasového hvizdu lepším tímom.

Do druhého dejstva vstúpili domáci s viditeľnou snahou o vyrovnávajúci gól. Najprv Bielák v dobrej pozícii netrafil loptu, potom sa tvrdou strelou z 25 metrov prezentoval Ďubek, prešovský gólman Plánička bol však pozorný. V 57. min mal tutovku na kopačke P. Maslo, zblízka však prekopol prešovskú svätyňu. Vzrušenie v hľadisku však bolo zbytočné, hlavný rozhodca Vlk ešte predtým odpísal ofsajd. Potom nasledoval dlhý časový úsek, ktorý ničím neupútal. Málo záživný dej sa odohráva spravidla len medzi šestnástkami. Tatran si strážil jednogólový náskok, kým Ružomberčania boli s pribúdajúcimi minútami čoraz bezradnejší. Ani ich záverečná snaha neviedla k odkliatiu prešovskej bránky. Strelecká mizéria Liptákov pokračuje, na jar to bol už 4. zápas, v ktorom nestrelili ani gól.

Goran Milojevič (tréner Ružomberka): „Zápas sme začali veľmi dobre, po inkasovanom góle sa to však zlomilo a naša hra bola potom dlho veľmi zlá. V druhom polčase som sa snažil striedaniami čosi spraviť s výsledkom, no napokon nepomohlo ani to. Čaká nás tvrdý boj o záchranu.

Ladislav Pecko (tréner Prešova): „Veľmi sme túžili po troch bodoch a s týmto zámerom sme išli do zápasu. Už v prvom polčase sme mali dosť šancí na to, aby sme mohli stretnutie rozhodnúť. Chlapcom sa musím poďakovať za zodpovedný výkon.“

Góly: 14. Jakubko, 46. A. Hesek, rozhodovali: Smolák – Somoláni, Petríček, 1590 divákov

Banská Bystrica: Boroš – Pleva, Kupčík, Poljovka, Brašeň (80. Johancsik) – M. Pančík (75. Považanec), Pečovský, Prekop, T. Hučko – A. Hesek (64. Uškovič), Jakubko

Dunajská Streda: Ján Novota – I. Obert, Hrabáč (34. Lénárth), R. Konečný, Boya – Hílek – Helísek (81. Hassan), Čorič, Matůš – Tomčák, Michal Filo ml. (62. Nkendo)

Pod Urpínom sa hral futbal v sychravom a veternom počasí. V úvode sa oba tímy iba oťukávali, chýbali šance. Prvá sa však hneď skončila gólom. Domáci futbalisti v 14. min dobre zakombinovali v pokutovom území. Hesek poslal napravo Pančíkovi, ktorý posunul loptu do malého vápna, kde číhal Jakubko. Ten iba nastavil nohu a poľahky poslal loptu za bránkovú čiaru – 1:0. Hostia mohli odpovedať o dve minúty, no Filovej strele spoza šestnástky chýbala razancia.
Dukla banska bystrica

Dukla aj za priaznivého skóre útočila a bola častejšie na polovici súpera. Po Pančíkovom centre hlavou posunul loptu Pečovský na Jakubka, ktorý sa však nepresadil.

O päť minút neskôr nevyšlo v šestnástke zakončenie Hesekovi. Domáci mohli pykať po tom, ako sa lopta dostala v 24. min na Tomčáka, ktorý v šestnástke vyhral osobný súboj s Borošom, no loptu neposlal do opustenej bránky. Po polhodine hry zaujal priamy kop Dukly z 18 metrov, ale Hesek mieril vedľa. V 38. min Hučko poslal presný center na voľného Heseka v pokutovom území, ale útočník Banskej Bystrice mieril nepresne i keď tvrdo. V 40. min mal veľkú príležitosť Jakubko, ktorému sa dostala odrazená lopta, posielal ju do opustenej bránky, ale Hílek to stihol odvrátiť v poslednej možnej chvíli z bránkovej čiary.

Domácim vyšiel nástup do druhého polčasu. Hneď po pár sekundách Jakubko pripravil loptu pre Heseka, ktorý s ňou na šestnástke čaroval, oklamal obrancov i brankára Novotu a zakončil do poloprázdnej bránky – 2:0. Hostia sa snažili korigovať nepriaznivý stav, ale vpredu boli bezzubý a nedokázali si vypracovať žiadnu gólovú šancu. Naopak boli to domáci, ktorý mohli pridať aj tretí gól. V 58. min vytiahol Novota loptu na roh po Pečalského strele. Po hodine hry mieril po Prekopovom centri hlavou Hesek, lopta išla nad bránku. V 72. min neuspel Uškovič a o minútu neskôr tesne minul bránku Pančík. Najväčšiu šancu mal v 89. min po prihrávke Považana Uškovič, ktorý sa mohol spýtať Novotu, kam to chce, ale zakončil slabo a brankár hostí šancu s prehľadom zlikvidoval.

Štefan Zaťko (tréner B. Bystrice): „Verím, že toto víťazstvo mojim hráčom pomôže, lebo stále je to z našej strany ustráchané a bojazlivé. Urobili sme veľa nevynútených chýb a strát lopty v strede poľa. Nakoniec sme sa však presadili dôrazom v šestnástke. Škoda, že sme v závere nepremenili šance, aby sa mužstvo dostalo do väčšej pohody. Víťazstvo je zaslúžené, aj keď mám k výkonu v tomto zápase nejaké výhrady. Verím však, že sa to bude ešte zlepšovať.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Do zápasu sme vstúpili dobre. Boli sme aktívni dopredu, ale chýbal nám dôraz. Domáci sa prvýkrát dostali do šestnástky a hneď prvá strela – prvý gól. Potom som musel riešiť problém v obrane. Zranil sa mi stredný obranca a musel som meniť zostavu. Helíska som stiahol zo stredu poľa do obrany. Chýbal nám väčší dôraz v šestnástke. Bohužiaľ sme akcie nedotiahli dokonca. Dával som hráčom pokyny, nech za stavu 1:0 žijeme, ale nezvládli nástup do druhého polčasu. Dostali sme druhý gól a bolo po zápase. Potom som videl priateľský zápas. Prehrávali sme osobné súboje, robili sme chyby a domáci vyhrali zaslúžene.“

Gól: 49. Bello, ŽK: 38. Ľ. Guldan – 19. M. Pavlovič, rozhodovali: Trutz – E. Weiss, Lieskovský, 1 665 divákov

Žilina: Dúbravka – Angelovič, Zd. Štrba, Šourek, V. Leitner – Ľ. Guldan – Bello, Zjuzins (87. Škvarka), Gergel (73. Majtán) – M. Ceesay, I. Lietava (90. P. Mráz)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Janečka, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren – Kuračka, M. Babic – Orávik (78. Tomášek), Žilák, Hruška (63. Candrák) – Pavelka (70. Brčák)

V 7. min stredopoliar hostí Babic vysunul po ľavej strane Hrušku, ten poslal loptu pred bránu, kde sa pokúšal pred Dúbravkom zakončiť Žilák, ale bol z toho len rohový kop. Domáci ohrozili bránu Zlatých Moraviec v 21. min, kedy z voleja pálil kapitán Štrba, ale brankár Kuciak loptu vyboxoval do ihriska. V prvom polčase sa väčšinou hralo medzi šestnástkami, hostia sa nesústredili len na bránenie, ich akcie však končili pred žilinským pokutovým územím. V 28. min poslal Gergel peknou prihrávkou do šance Lietavu, ale jeho strelu zblízka brankár hostí vyrazil.
Msk zilina

O päť minút na to mali šancu hostia, Pavelka prihral do behu Orávikovi, jeho streleckému pokusu z asi 12 metrov však chýbala potrebná razancia a tak s ňou Dúbravka nemal väčšie problémy.

V 42. min Zjuzins vysunul do brejku pred brankára Kuciaka Lietavu, ale ten nezasiahol dobre loptu, ktorá letela vedľa brány. Tesne pred prestávkou ešte vypálil spoza veľkého vápna na Dúbravkovu bránu žilinský odchovanec Adam Žilák, ale ani po tomto pokuse sa stav stretnutia nezmenil.

Domáci sa radovali štyri minúty po prestávke, Gergel vybojoval loptu od súperovho obrancu, poslal ju pred bránu a nabiehajúci Bello ju bez problémov poslal do siete. V 54. min mohol vyrovnať Pavelka po Štrbovom zaváhaní vo vlastnej šestnástke, dlho však váhal a žilinský zadák svoju chybu napravil. V 70. min. zaútočil po ľavej strane obranca domácich Leitner, podarilo sa mu dostať až do šestnástky hostí a nebezpečne vystreliť ale nad. V posledných dvadsiatich minútach boli Žilinčania aktívnejší, nútili obranu hostí robiť chyby, viac sa tlačili do pokutového územia Zlatých Moraviec, niekoľko šancí mali útočníci Ceesay a Lietava. V 82. min mohol vyrovnať Žilák, ale jeho prudká strela zo 16 metrov letela nad bránu. Na opačnej strane napálil v 84. min Zjuzins do hornej žrde, ďalší gól však už v Žiline nepadol.

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): „S výsledkom som spokojný, druhý polčas bol na dobrej úrovni. Gól sme dali po chybe súpera, ktorá vyplynula z nášho presingu. Zlaté Moravce sa snažili vyrovnať, a tak sme mali okienka do ich obrany. Gólov sme mohli dať viac, šance sme na to mali.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „V druhom polčase to bolo dobré stretnutie, hra mala fazónu, hralo sa od brány k bráne, ale dávno sme neboli takí slabí smerom dopredu. Žilina sa ujala vedenia po našej chybe, otvorili sme hru, hrali vabank, z čoho vyplynuli aj ďalšie šance domácich.

Góly: 87. Rák – 36. Polách, rozhodovali: Pavlík – Brendza, Kubačka, 950 divákov

FC Nitra: L. Hroššo – Zelenický (77. Sloboda), Harbuľák, Martin Tóth, Kaspřák – Šimončič – Ľ. Kolár, I. Hodúr, Glenda (46. Král) – Rák, Matúš Mikuš (82. Paukner)

Dubnica: P. Kováč – M. Ižvolt, Trousil, Nosek, Šulek – J. Vavrík – M. Kuzma, Bruško (90. Augustíni), Polách, J. Zápotoka (75. T. Zápotoka) – Porázik (65. Grabež)

Hosťujúci Polách sa ocitol v šanci už v 8. min no namieril len do svojho spoluhráča Zápotoku V 15. min Porázik pätičkou našiel Polácha v súperovej šestnástke, ale ani teraz sa skóre nezmenilo. Hodúr v 19. min vysunul Mikuša, ten potiahol po ľavej strane, ale jeho strelu z uhla Kováč pokryl. O päť minút neskôr nitriansku akciu začínal opäť Hodúr, opäť dával na Mikuša, ten posunul výborne na Ráka, ktorý sa ale sám proti dubnickému gólmanovi nepresadil. V 24. min bol pri lopte dobre hrajúci stredopoliar Hodúr, tentokrát však napriahol z 25 metrov, no recept na Kováča nenašiel. Až Polách prelomil streleckú smolu Dubničanov v 36. min, keď gólman Hroššo pred neho vyrazil Bruškovu strelu a tak nemal problém doraziť.
Fc nitra

V druhom polčase sa prvá gólová šanca hosťom naskytla v 66. min. Dubnické duo Šulek – J. Zápotoka zakombinovalo pred bránkou domácich, posledný menovaný sa skúšal presadiť, no Hroššo mu nedal šancu. Odrazenú loptu ešte dorážal Kuzma, ale ani to na domáceho brankára nestačilo.

V 77. min talentovaný Zelenický opustil trávnik na nosidlách. Po hrubej chybe domácej obrany v 81. min mohol skóre hostí vylepšiť T. Zápotoka, ale výborne chytajúci Hroššo mu loptu vypichol. V 83. min napriahol na hranici veľkého vápna Kuzma, jeho strela však tesne minula svoj cieľ. Vyrovnanie priniesol Kolárov center v 87. min, ktorý nitriansky kanonier Rák poľahky premenil na gól. V závere mohla Nitra úplne otočiť priebeh zápasu, keď akciu začal Paukner, Rák jeho prihrávku predĺžil na Slobodu, ale jeho strela zasiahla len súperovo brvno.

Cyril Stachura (tréner Nitry): „Dubnica potvrdila chýr, že hrá dobrý futbal. Bola behavejšia aj futbalovejšia. Zmenili sme rozostavenie, trochu nám robila problémy prechodová fáza, ale v momentálnej situácii sme vďačný aj za jeden bod.“

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Myslím si, že dnes sme boli lepším mužstvom. Chyba v obrane v druhom polčase nás stala víťazstvo. Mali sme rozhodnúť a streliť druhy gól. Takýto zápas musíme vyhrať.“