Slovan zdolal na European Trophy aj Viedeň Capitals

Slovan
Zľava: Michal Dobroň zo Slovana, Rafael Rotter z Viedeň Capitals a brankár Slovana Branislav Konrád v zápase European Trophy medzi HC Slovan Bratislava - Viedeň Capitals (Rak.). Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava sú po štyroch domácich stretnutiach letnej európskej súťaže European Trophy stále bez prehry, v piatok zdolali aj rakúsky tím Viedeň Capitals 6:1.

„Belasí“ sú s 11 bodmi lídrami Východnej divízie European Trophy, v ktorej na nich teraz čakajú štyri súboje na klziskách súperov. Najbližší už v nedeľu 21. augusta v Berlíne proti Eisbärenu.

Hráči Capitals síce začali v piatok v Bratislave aktívne, ale domáci potrestali ich zaváhania. V 19. min sa individuálne presadil Preisinger, ktorý sa zbavil dvoch hráčov a bekhendom zakončil – 1:0. Domácim vyšiel vstup do druhej tretiny, keď v presilovkách za 38 sekúnd strelili góly Hudec a Bakoš a prakticky rozhodli o víťazovi zápasu. V 31. min zvýšil Kudrna už na rozdiel štyroch gólov.

Slovan

Hostia zásluhou Grattona síce znížili, ale na obrat v stretnutí už nemali síl. Slovan sa prezentoval hrou pozornou defenzívou na čele s brankárom Konrádom a v útoku predviedol viaceré výborné kombinačné akcie. V polovici tretej tretiny J. Cíger zvýšil v oslabení na 5:1 a streleckú bodku za duelom dal od modrej čiary Štajnoch. European Trophy v Bratislave láka, v piatok bolo na tribúnach 5477 divákov.

Výsledok:

Slovan Bratislava – Viedeň Capitals 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 19. Preisinger (L. Kozák), 21. M. Hudec (Kukumberg, Lipiansky), 21. M. Bakoš (P. Frühauf, Bulík), 31. Kudrna (D. Skokan, Lipiansky), 51. J. Cíger, 55. Štajnoch (M. Bakoš) – 38. Gratton (Fortier, Kavanagh), 5477 divákov