Slovan zdolal Senicu, gólovo kraľoval Vittek

FUTBAL CL: Bratislava - Senica
Neúspečšný exekúto pokutového kopu Róbert Vittek zo Slovana a o vyrazenú loptu bojujúci Tomáš Kóňa a Petr Pavlík zo Senice, Seydouba Soumah zo Slovana a brankár Michal Šulla zo Senice počas zápasu 24. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FK Senica. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti úradujúceho slovenského majstra Slovana Bratislava v pondelok zvíťazili na domácom trávniku v dohrávke 24. kola Corgoň ligy nad FK Senica 2:0 (2:0) a na čele tabuľky majú náskok už 11 bodov pred Trenčínom.

O oba góly domácich sa ešte v I. polčase postaral slovenský reprezentant Róbert Vittek, ktorý tak dosiahol métu sto gólov v najvyšších futbalových súťažiach.

Kanonier belasých najprv v 11. min z otočky v pokutovom území otvoril skóre a minútu pred koncom prvého polčasu hlavou prekonal hosťujúceho brankára Šullu. Gólman hostí sa zaskvel päť minút predtým, keď zneškodil práve Vittekovi pokutový kop a následne si poradil aj s dorážkou Soumaha.

Čoskoro 32-ročný skúsený zakončovateľ Vittek (nar. 1. 4. 1982) strelil 58 z dosiahnutých 100 gólov v drese Slovana Bratislava, ďalších 26 pridal ako hráč nemeckého 1. FC Norimberg, 8 vo francúzskom OSC Lille a 8 aj v tureckej najvyššej súťaži v dresoch Ankaragücü (6) a Trabzonsporu (2).

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:0 (2:0)

Góly: 11. a 44. Vittek, ŽK: 5. Soumah, 32. Josimov, 40. Gorosito, 47. Vittek, 66. T. Bagi – 27. Vitor Gava, 38. Piroska, rozhodovali: Kráľovič – Balko, Bobko, 1754 divákov

Slovan: D. Perniš – Kolčák, Gorosito, Niňaj, Josimov – I. Žofčák (74. Hlohovský), Grendel, Soumah (46. T. Bagi), Milinkovič – L. Peltier (46. K. Mészáros), Vittek

Senica: Šulla – Cristovam, P. Pavlík, Vitor Gava, Slinkin (85. Mazáň) – T. Kóňa – Ferenčík (58. J. Kosorin), L. Opiela, Kalabiška (69. Hiago) – Piroska – Irobiso

1. ŠK Slovan Bratislava 24 18 3 3 51:24 57

2. AS Trenčín 24 14 4 6 56:27 46

3. MFK Ružomberok 24 11 4 9 44:39 37

4. FK Senica 24 11 4 9 34:30 37

5. MFK Košice 24 10 6 8 31:27 36

6. FC Spartak Trnava 24 10 5 9 31:34 35