Slovan získal v Trenčíne mečbal, tretí zápas vyhral 6:2

Trenčín - Slovan
Zľava: Hráč HC Slovan Bratislava Dávid Buc, hráč Dukly Trenčín Radoslav Tybor a brankár HC Slovan Bratislava Branislav Konrád počas tretieho zápasu semifinále playoff Tipsport extraligy Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava. Trenčín, 29. marec 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 29. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom treťom zápase semifinále Slovnaft play-off najvyššej domácej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012 v Trenčíne nad hráčmi Dukly 6:2 (0:0, 4:2, 0:2).

Po dvoch úspechoch v domácom prostredí (v nedeľu 5:4 po predĺžení a v pondelok 6:4, pozn.) vedú „belasí“ v sérii hranej na štyri triumfy už 3:0 a na postup do finále potrebujú už iba jedno víťazstvo. Štvrtý vzájomný súboj týchto dvoch odvekých rivalov bude v piatok 30. marca od 18.00 h opäť na trenčianskom ľade.

Ako je známe, prvým finalistom najvyššej domácej súťaže je od stredy HC Košice, ktorý si poradil s HKm Zvolen v sérii hladko 4:0

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 2:6 (0:0, 2:4, 0:2) – stav série: 0:3, štvrtý duel sa hrá v piatok 30. marca opäť na trenčianskom ľade

Góly: 32. P. Fabuš (Melichárek), 35. Tybor (M. Biro) – 29. Šatan (Švarný), 31. M. Bartánus (M. Hudec), 33. L. Hudáček (Švarný, Lipiansky), 37. P. Frühauf (L. Hudáček, Šatan), 47. Bulík (I. Ďatelinka, D. Skokan), 56. Kukumberg

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše M. Daňo na 10 min za nešp. správanie, M. Biro (obaja Trenčín) 5+10+20 min za údery, Harvey (Slovan) 5+10+20 za údery, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Kubuš – M. Novák, Korba, 6150 divákov

Trenčín: T. Hiadlovský – M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, E. Bednár, Trefný, M. Imrich, Nechala – P. Fabuš, Melichárek, Pardavý – M. Daňo, A. Šťastný, J. Gašparovič – Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík – O. Mikula, P. Kopecký, M. Filo

Slovan: Konrád – Dobroň, Švarný, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, L. Kozák – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – M. Hudec, Kukumberg, M. Bakoš – M. Bartánus, Bulík, D. Skokan – D. Buc, Preisinger, Harvey

I. tretina

Domáci v úvodných trinástich minútach nezužitkovali tri presilové hry. Počas nich bol najbližšie ku gólu Filo v 11. min, ale jeho dorážky pred bránkou neviedli k úspechu.

Na opačnej strane mohol skóre počas vlastného oslabenia otvoriť Frühauf v 13. min, minul však odkrytú bránku. Trenčín bol v úvodnom dejstve útočne aktívnejší, obaja súperi sa však v prvom rade snažili hrať pozorne v obrane a neurobiť chybu, ktorou by protivníkovi poskytli psychickú výhodu.

II.tretina

Počas štvrtej trenčianskej presilovej hry mali bližšie ku gólu hostia, Lipiansky však po svojom sóle v 24. min stroskotal na Hiadlovskom. Domáci boli príliš nervózni pri prihrávkach, z čoho plynuli ich nepresnosti a v polovici zápasu pykali.

Hráči Slovana hneď svoju prvú presilovku v zápase využili už po desiatich sekundách, keď v 29. min najskôr puk prudko zasiahol domáceho brankára do masky a ten otrasený už nestačil zareagovať na Šatanovo zasunutie puku do odkrytej bránky.

V 31. min „belasí“ zužitkovali aj druhú početnú výhodu, obliehanie súperovej klietky zakončil M. Bartánus – 0:2. Trenčiansku bojovú zástavu však zodvihol už o 42 sekúnd Fabuš, ktorý zblízka strelil kontaktný gól. Slovan však predviedol obdivuhodnú presilovkovú efektivitu, pretože aj zo svojej tretej početnej výhody v zápase vyťažil gól: v 33. min už po ôsmich sekundách skončila Hudáčkova delovka pod hornou žŕdkou.

O ďalšie dve minúty konečne presilovkou uspela aj Dukla, tvrdou strelou znížil Tybor – 2:3. Gólová prestrelka v druhej tretine sa však neskončila, v 37. min Frühauf strelou z prvej zužitkoval presnú prihrávku a hostia opäť viedli o dva góly. Šesť presných zásahov v rozpätí ôsmich minút dodalo zápasu potrebnú iskru a dramatický spád.

III. tretina

Piaty bratislavský úder vzal Trenčínu aj posledný vietor z plachiet. V 47. min pred bránkou nekrytý Bulík na dva razy z uhla zavesil a hostia začali kontrolovať svoj náskok.

Dukla sa ešte nevzdávala, šesť a pol minúty pred koncom skúsila odohrať presilovku v šestici bez brankára, Kukumberg však z vlastnej modrej čiary trafil v 56. min do prázdnej bránky a spečatil tak tretie víťazstvo Slovana v semifinálovej sérii. Po skončení duelu ešte diváci videli bitku Kevina Harveyho v drese Slovana a domáceho Mareka Bira.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Pred plným štadiónom sme sa snažili hrať od začiatku zápasu aktívne. Z nášho tlaku sme si vynútili presilové hry, ale v tých sme nedokázali skórovať. V polovici duelu naopak vyšli presilovky Slovanu, a po ich využití nám odskočil. Museli sme na to reagovať otvorením hry, ale podarilo sa nám už len skorigovať výsledok. Hráči síce bojovali a dreli až do konca, ale dnes nám to nevyšlo, asi nám v tomto zápase nebolo súdené uspieť.

Roman Stantien (asistent trénera Slovana Bratislava): „Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný a v prvej tretine nás Trenčín počas presiloviek dostal pod tlak. Druhú tretinu sme však zvládil výborne, dokonale nám vyšli presilovky a od polovice duelu sme jeho priebeh až do konca kontrolovali.“