Slovanista Soumah si za udretie súpera nezahrá šesť zápasov

Seydouba Soumah
Seydouba Soumah (vľavo) Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Seydouba Soumah z corgoňligového futbalového klubu ŠK Slovana Bratislava si nezahrá šesť súťažných stretnutí.

Vo štvrtok podvečer mu vymerala takýto nepodmienečný trest s platnosťou od 22. septembra 2013 disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) za vylúčenie po druhom napomenutí v stretnutí 11. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisku Spartaka Trnava a za hrubé nešportové správanie – udretie súpera po vylúčení.

Soumah okrem toho musí zaplatiť pokutu 2500 eur. Jeho klubovému spoluhráčovi zo Slovana Jurajovi Halenárovi udelila „disciplinárka“ za hrubé nešportové správanie vo vyhradených priestoroch (poškodenie zariadenia na Štadióne Antona Malatinského) po tomto stretnutí pokutu 800 eur.

Obrazom: „Belasí“ vyhrali v Trnave 3:1

FC Spartak Trnava dostal za hrubé nešportové správanie divákov (hádzanie predmetov na hraciu plochu a do hráčov súpera, vnesenie, používanie pyrotechnických výrobkov, vulgárne, urážajúce a ponižujúce výroky s náznakmi intolerancie voči súperovi) a za nedostatočnú usporiadateľskú službu v spomenutom zápase, ktorý sa konal 21. septembra, sankciu 3500 eur a aj trest v podobe uskutočnenia dvoch súťažných stretnutí na domácom ihrisku za vylúčenia verejnosti.

„Výkon tohto disciplinárneho opatrenia sme však podmienečne odložili na obdobie piatich mesiacov od 4. októbra 2013 do 3. marca 2014,“ informoval po zasadnutí zástupcov médií tajomník DK SFZ Peter Lang.

V spomenutom dueli v Trnave si 22-ročný guinejský ofenzívny stredopoliar Soumah neudržal nervy na uzde a v priebehu dvoch minút videl za dva neprimerané zákroky z rúk hlavného arbitra Jána Valáška žlté karty a následne červenú.

Po vylúčení nechcel maličký Afričan (161 cm) v trme-vrme odísť z trávnika, strčil rukami do kapitána Spartaka Romana Procházku, čím vyvolal nevôľu na hracej ploche i v hľadisku. „Prihliadali sme na to, že Soumah sa zúčastnil na dnešnom zasadnutí disciplinárnej komisie. Svoje počiny vysvetlil tým, že bol v amoku a bol vraj vyprovokovaný, priznal vinu. Preto sme sa rozhodli použiť aj poľahčujúce okolnosti,“ uviedol vo štvrtok večer poverený šéf DK SFZ Miroslav Vlk.

Seydouba Soumah už nútene pauzoval dva duely (nenastúpil 25. 9. v Slovnaft Cupe v Dunajskej Lužnej ani 29. 9. v corgoňligovom stretnutí v Dunajskej Strede), do naplnenia trestu od DK SFZ mu zostáva ešte štvorzápasová absencia.

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Petr Kašpar priznal, že v klube mali tipovaciu súťaž. „A ja som ju v prípade trestu pre Soumaha aj vyhral. Preto som generálny riaditeľ,“ poznamenal pre agentúru SITA Petr Kašpar a už vo vážnejšom tóne na margo verdiktu DK SFZ pokračoval: „V Soumahovom prípade sme čakali možno dištanc na štyri zápasy. V dueloch Slovana s Trnavou je vždy vybičovaná atmosféra a nervozita. Keby nebolo to extempore po vylúčení, trest pre Soumaha by bol asi nižší. Každopádne sme mali so Seydoubom pohovor. Dúfam, že za z toho poučí, rátame s ním aj naďalej. Po polovici odpykania trestu, teda po piatkovom dueli so Senicou, požiadame disciplinárku o odpustenie jeho zvyšku.“

V prípade Soumaha nešlo o prvý disciplinárny prehrešok. Vlani v septembri ešte ako hráč FC Nitra sa rodák z Conakry „preslávil“ odsúdeniahodným správaním v ligovom zápase proti Spartaku Trnava, keď bol vylúčený za napadnutie rozhodcu Mastiša, hráča Spartaka Karhana a predchádzajúce šliapnutie na ležiaceho ďalšieho futbalistu Trnavy Patrika Čarnotu. Od DK SFZ vtedy dostal dištanc na šesť mesiacov a pokutu 3400 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Seydouba Soumah
Firmy a inštitúcie FC Spartak TrnavaŠK Slovan Bratislava