Slovanisti si sypú popol na hlavu, súper nás úplne vyzliekol

Slovan Bratislava - PFK Ludogorec Razgrad
Zľava: Hráč Slovana Juraj Halenár a hráč Slovana Nicolas Gorosito počas zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi Slovan Bratislava a PFK Ludogorec Razgrad. Bratislava, 17. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVNY) – Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava už druhýkrát za sebou skončil svoju púť pohárovou Európou v najkratšom možnom čase.

„Belasí“ prehrali v stredajšom odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku Ludogorca Razgrad 0:3, čo v kombinácii s minulotýždňovou domácou výhrou 2:1 posunulo do 3. predkola kontinentálneho pohára číslo jeden bulharského majstra.

Bratislavčania absolvovali v tohtosezónnej edícii Ligy šampiónov len dva duely. Vstup do európskeho pohára nezvládli ani minulý rok, keď v 2. predkole Európskej ligy UEFA nestačili na hráčov maďarského tímu Videoton Fehérvár.

Vyhoreli najmä v defenzíve

„Nepostúpili sme v minulej sezóne a ani teraz. Chcel by som sa ospravedlniť fanúšikom najmä za prístup v prvom polčase, veľa sme toho neukázali. Cez polčasovú prestávku v šatni sme sa povzbudzovali, jeden gól nás mohol vrátiť do hry. S tým sme aj išli do druhého polčasu, ale hra sa nám nedarila. Prakticky sme nevystrelili na bránku. Na európskej úrovni sme ešte neodohrali takýto slabý zápas,“ povedal brankár sedemnásobného majstra SR Matúš Putnocký, ktorý bol najlepším hráčom Slovana.

Dvadsaťosemročný gólman podržal spoluhráčov pri niekoľkých šanciach Razgradčanov, slovenský tím najmä jeho zásluhou neprehral vyšším ako trojgólovým rozdielom.

Na bránku Slovana sa v odvete valil jeden útok za druhým, Bratislavčania vyhoreli najmä v defenzíve, ale nepredviedli nič zaujímavé ani smerom dopredu. Za všetko hovorí skutočnosť, že ani raz netrafili priestor medzi tromi žrďami.

Obrazom: V prvom zápase Slovanisti na domácom trávniku zvíťazili 2:1

Sprava: Hráč Slovana Mamadou Baggayoko a hráč Razgradu Yordan Minev počas zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi Slovan Bratislava a PFK Ludogorec Razgrad. Bratislava, 17. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Sprava: Hráč Slovana Nicolas Gorosito a hráč Razgradu Roman Bezjak počas zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi Slovan Bratislava a PFK Ludogorec Razgrad. Bratislava, 17. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Fanúšikovia Slovana počas zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi Slovan Bratislava a PFK Ludogorec Razgrad. Bratislava, 17. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Hráč Slovana Mamadou Bagayoko a hráč Razgradu počas zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi Slovan Bratislava a PFK Ludogorec Razgrad. Bratislava, 17. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Sprava: Hráč Slovana Mamadou Baggayoko a hráč Razgradu Svetoslav Dyakov počas zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi Slovan Bratislava a PFK Ludogorec Razgrad. Bratislava, 17. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Rozsypal sa im celý scenár

„Nemôžeme dovoliť, aby súper išiel sedemkrát sám na brankára, to sa nestáva ani na tréningu. Na tento zápas sme čakali celý rok, a potom je to celé za 90 minút fuč. Treba sa na to pozrieť aj inak – už doma sme chytali zajaca za chvost. Niekde je chyba. Žiaľ, je po Lige majstrov a teraz musíme čakať celú sezónu, aby sme si vybojovali účasť v európskom pohári. Súper nás úplne vyzliekol, my sme vôbec nehrali dobre a za 10 minút bolo po stretnutí,“ kritizoval autor dvoch gólov z prvého merania síl s bulharským majstrom Juraj Halenár.

Kouč „belasých“ Samuel Slovák na pozápasovej tlačovej konferencii priznal, že jeho zverenci vstupovali do stretnutia s predstavami, ktoré boli maximálne vzdialené konečnej realite na ihrisku. Duel ovplyvnili najmä dva rýchle góly v sieti Slovana, ktorý už po 12 minútach prehrával 0:2.

„Príliš skoro sme dostali úvodný gól. Bolo to po hrubej chybe Bagayoka, ktorý nepokryl hráča. Vzápätí sme inkasovali opäť, a to poznačilo zápas. Rozsypal sa nám celý scenár,“ zhodnotil súboj 38-ročný bývalý reprezentant SR Samuel Slovák.