Slovanu svitla nádej na zotrvanie v KHL, v hre je údajne J&T

HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga
Fanúšikovia 'belasých' počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Slovanom Bratislava a Dinamom Riga. Bratislava, 18. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – V bratislavskom Slovane stále nezavrhli myšlienku zotrvania v Kontinentálnej hokejovej lige. Vedenie belasých čaká podľa informácií denníka Nový Čas počas nasledujúceho víkendu posledné rokovanie v Moskve a už čoskoro by malo byť jasné, kde klub v novej sezóne zakotví.

Definitíva by mohla byť známa do konca marca. „Slovan čaká koncom týždňa rokovanie v Moskve, tam sa všetko rozhodne,“ povedal pre denník Nový Čas zdroj z Moskvy.

Bratislavský klub má ekonomické problémy a dlhy, preto zvažuje možnosti pre budúcu sezónu. KHL je finančne náročná súťaž, na jeden ročník je potrebných minimálne dvanásť miliónov eur. Vedenie nadnárodnej súťaže má záujem o zotrvanie Slovana. „Osem až deväť miliónov eur dokážeme vyskladať na rozpočet, ale potrebujeme zohnať ďalšie štyri, aby sme mohli v KHL zotrvať,“ tvrdí zdroj Nového Času z klubovej kuchyne Slovana.

Rekordnému slovenskému majstrovi by mohla pomôcť podľa zákulisných informácií finančná skupina J&T, ktorá má k športu blízko. Zatiaľ tieto informácie nikto nepotvrdil. „Hovorí sa o tom, započuli sme to, že údajne rokujú s vedením, ale nevieme, či je to pravda,“ vyjadrili sa podľa Nového Času hráči Slovana.

Slovan ešte nedávno zvažoval štyri možnosti svojej budúcnosti. Okrem KHL boli v hre aj slovenská Tipsport extraliga, česká najvyššia súťaž a rakúska EBEL. Na vstup do českej extraligy je podľa jej vedenia už neskoro, táto alternatíva teda pravdepodobne padla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava