Finančné problémy neovplyvňujú výkony Slovana v KHL, tréner Orzságh pomenoval iný problém

Vladimír Országh
Tréner Vladimír Országh. Foto: archívne, SITA/Ján Viazanička.
  • aktualizované 20. novembra 11:33

BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejovému Slovanu Bratislava sa v nadnárodnej KHL zatiaľ nedarí podľa predstáv.

V tabuľke Západnej konferencie síce aktuálne stráca na ôsmu pozíciu znamenajúcu prienik do play-off len tri body, no v doterajšom priebehu sezóny príliš často ťahá nepriaznivé série.

Diskvalifikácia Širokých z vedenia

Vedenie KHL navyše diskvalifikovalo z vedenia Slovana Juraja Širokého staršieho aj mladšieho, dôvodom je neplnenie finančných záväzkov.

„KHL opakovane varovala vedenie Slovana o potrebe prísneho dodržiavania splátok dlhov. Slovanu bolo umožnené štartovať v tejto sezóne KHL len pod podmienkou plnenia si finančných záväzkov. Výška platieb však nezodpovedá predtým uvedenému a Slovan stále má dlhy voči hráčom z minulej sezóny. Vzhľadom na to sme sa rozhodli dištancovať vedenie Slovana zastúpené Jurajom Širokým st. a Jurajom Širokým ml. a klubu zakazujeme registráciu nových zmlúv, čiže angažovanie hráčov v tejto sezóne,“ informovala tlačová služba KHL, citoval ju aj portál championat.com.

„Belasých“ čakajú domáce zápasy

„Finančné problémy neovplyvňujú súčasné výkony hráčov, ísť má o záväzky z predchádzajúcich sezón. U nás je iný problém – málo ľudí. Nemyslím si však, že má na nás nejaký vplyv situácia z minulosti,“ poznamenal hlavný kouč po pondelkovej prehre na ľade CSKA Moskva 0:4.

Podľa Tass má Slovan pozastavenú registráciu nových hráčov do kádra a nemôže tak podpisovať nových hokejistov. „Je to šanca pre mladších hráčov, aby sa ukázali a vybojovali si miesto v tíme,“ myslí si Országh.

Po sérii štyroch duelov u súperov, v ktorých Slovan uspel iba v Nižnekamsku, sa bratislavský klub vracia domov a v piatok 23. novembra pred vlastnými fanúšikmi privíta Viťaz Podoľsk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Országh
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava