Slovenky deklasovali rovesníčky z Čiernej Hory

Volejbal

NITRA 8. apríla (WEBNOVINY) – Slovenské volejbalové juniorské reprezentantky si pripísali tretie víťazstvo na kvalifikačnom turnaji o postup na septembrové majstrovstvá Európy v Srbsku. V nitrianskej hale Olympia v kvalifikačnej B-skupine zdolali zverenky trénera Marka Rojka outsidera skupiny Čiernu Horu 3:0 (10, 14, 16). V piatok od 17.30 nastúpia Slovenky proti Grécku. V úvodnom zápase štvrtkového programu nitrianskeho turnaja potvrdili svoju kvalitu Fínky, ktoré zdolali Chorvátky 3:1.

Slovensko – Čierna Hora 3:0 (10, 14, 16)

66 minút, rozhodovali: Legierski (Poľ.), Mesca (Rum.), 150 divákov

Slovensko: Abrhámová 9, Drobňáková 1, Palgutová 7, Smataníková 0, Kóšová 15, Krišková 13, libero Nikmonová (Lukáčová 4, R. Kubaliaková 7, Kostelanská 0)

Čierna Hora: Rovčaninová 8, Milivojevičová 0, Ostojičová 0, Milinkovičová 7, Peruničičová 1, Cvijovičová 5 (Tapuškovičová 0, Vulejevičová 0)

Slovenské volejbalistky od začiatku potvrdzovali úlohu favoritiek. Už v úvodnej časti prvého setu si budovali náskok, ktorý postupne zveľaďovali, Volejbalistky z Čiernej Hory si nevedela poradiť s vysokým blokom Sloveniek, ktorým vychádzala aj útočná činnosť a servis, a tak skóre narastalo v prospech domácich. Na druhý technický oddychový čas už išli zverenky trénera Marka Rojka s veľavravným deväťbodovým náskokom 16:7. Za stavu 18:10 sa na servis postavila Kóšová a ostala tam až do konca setu, ktorý Slovenky vyhrali 25:10.

V druhom sete vystriedala Kubaliaková na poste smečiarky Drobňákovú. Slovenky nemali so súperom problém, nahrávačka Smataníková perfektne rozhadzovala lopty, slovenský blok bol takmer nepriepustný. Potom však prišla na domáce hráčky slabšia chvíľka a Čierna Hora po sérii chýb mladých Sloveniek takmer vyrovnali. Tréner Rojko vymenil nahrávačky a na ihrisko poslal Lukáčovú. Slovenky prekvapenie nedopustili a hoci nehrali s takou ľahkosťou ako v prvom sete, vytvárali si výrazný náskok. Druhý set vyhrali Slovenky 25:14.

Podobný vývoj mal aj tretí set. Juniorky z Čiernej Hory sa v úvode snažili a držali sa na rozdiel dvoch – troch bodov. Postupne však tlak mladých Sloveniek neustáli a náskok narastal. Slovenky nakoniec vyhrali tretí set 25:16 a oslávili zaslúžené víťazstvo, ktoré im už takmer zabezpečuje minimálne postup do záverečnej tretej fázy

Hlas:

Marek Rojko, tréner SR: „Od rána bolo na našich hráčkach vidieť únavu a celý deň bol taký zaspatý. Snažil som sa ich motivovať tým, aby súpera nepodcenili. Postavil som základnú zostavu, vsadili sme na úvody. Mal som zámer viac striedať, ale tým, že sme neboli úplne v optime, tak som nechcel do toho veľmi zasahovať. Čierna Hora je výrazne slabšia ako my a nemali zbrane, ktorými by nás mohli zdolať. Presadzovali sa len v pasážach, keď sme my zvoľnili. Nemalo by sa to stávať, ale chápem, že po sedemdňovej príprave a dvoch zápasoch toho mali baby dosť v nohách. Vyšlo to dobre, že po dvoch ťažkých zápasoch prišiel ľahší. Je to dôležité víťazstvo a ideme sa pripravovať na Grécko.“