Slovenky na ME v basketbale prehrali kľúčový zápas

Kupčíková, basketbalistky

LILLE 22. júna (WEBNOVINY) – Štvrťfinále basketbalových majstrovstiev Európy žien vo Francúzsku bude definitívne bez účasti slovenských reprezentantiek.

Zverenky Ivana Vojtka prehrali dôležitý sobotňajší duel v nadstavbovej E-skupine v Lille s Taliankami 47:58 (20:20) a pochovali už aj teoretickú možnosť na svoj prienik do play-off.

V kľúčovom zápase stratili Slovenky 26 lôpt.

Na svoj záverečný zápas v „éčku“ nastúpia v pondelok 24. júna o 16.30 h proti Švédkam.

ME vo Francúzsku 2013 – nadstavbová E-skupina (Lille):

Taliansko – Slovensko 58:47 (12:10, 8:10, 20:9, 18:18)

Zostavy a body:

Taliansko: Sottanová 22 (3 trojky), Gattiová 9, Zanoniová 7, Ressová 5, Ciniliová 4 (Dottová 7, Wabarová a Fassinová po 2, Goriniová, Masciadriová, Bagnarová a Formicová po 0)

Slovensko: Kupčíková 12, Sujová a Kmeťová po 6, Tetemondová 4, Jurčenková 0 (Vyňuchalová 8, D. Baburová 7, Lukačovičová a Krč-Turbová po 2, Brezániová a 0)

TH: 25/17 – 16/12, fauly: 19 – 27, trojky: 5 – 3, TCH: 38. tréner SR Ivan Vojtko, rozhodovali: Jurasová (Srb.), Kučerová (ČR) a Kupatadzeová (Gruz.), 1200 divákov

I. polčas

Taliansku patrila prvá polovica úvodnej štvrtiny, viedlo 8:2 aj 12:4 v 8. min. Na začiatku druhej desaťminútovky Slovenky vyrovnali na 14:14 a v 16. min sa prvý raz ujali vedenia – 18:17. Prvý polčas sa skončil nerozhodne 20:20, charakterizovala ho slabá úspešnosť streľby oboch tímov a priveľa stratených lôpt – obidve družstvá ich mali na konte už po 15.

II. polčas

Druhú polovicu stretnutia otvorila trojkou Baburová, ale radosť Sloveniek z malého náskoku netrvala dlho. Straty na ich konte totiž pribúdali, čo bola voda na taliansky mlyn, ktorý ich „rozomieľal“ na body.

Basketbalistky z Apeninského polostrova potiahli vydarenú 12-bodovú šnúru na 32:23 v 25. min a kontrolovali priebeh duelu. Neskôr znova získali dvojciferný náskok.

Slovenky v 37. min ešte znížili Kupčíkovej trojkou na 41:51, ale vzápätí tréner SR Ivan Vojtko inkasoval technickú chybu a súperky dvoma trestnými hodmi odskočili na ešte viac upokojujúci 12-bodový rozdiel 53:41.

Hlas:

Ivan Vojtko (tréner SR): „Snažili sme sa otriasť z vysokej prehry so Španielskom. Nezačali sme dobre, ale v prvom polčase sme bojovali. Po zmene strán v tretej štvrtine sme nedokázali hrať podľa našich predstáv. Znova sme predviedli dobrý výkon v obrane, ale na tomto fóre iba tá nestačí. Hráčky neboli schopné v útoku skórovať, minuli sme veľmi veľa striel. Problém nebol v defenzíve, ale ofenzíve. Gratulujem talianskemu tímu.“