Slovenky odišli na MS v hokeji žien do Francúzska, trénerka Potterová zvolila mladé mužstvo

Jenny Potter
Trénerka slovenskej hokejovej reprezentácie žien Jenny Potter. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia žien sa po ročnej pauze opäť predstaví v druhej výkonnostnej skupine majstrovstiev sveta.

Na turnaji A-skupiny I. divízie vo francúzskom meste Vaujany budú ich súperkami od nedele postupne Rakúšanky, Dánky, Maďarky, Nórky a domáce Francúzsky. Slovenky pred rokom postúpili z B-skupiny I. divízie. „Najsilnejšou zbraňou výberu je práve tá mladosť. Máme mnoho hokejistiek, v ktorých je skĺbené veľké množstvo energie a talentu,“ hovorí trénerka Jenny Potterová.

Do Francúzska odcestovalo 22 hráčok, z toho dve brankárky, sedem obrankýň a trinásť útočníčok. „Na šampionát sme vybrali veľmi mladé družstvo, veď najstaršia z hráčok má len 25 rokov,“ povedala generálna manažérka slovenských ženských hokejových výberov Zuzana Tomčíková.

Miesto v nominácií si vybojovalo až sedem junioriek, ktoré v januári štartovali na MS hráčok do 18 rokov v talianskom Asiagu. V A-skupine I. divízie pri predchádzajúcich dvoch účastiach zaznamenali v rokoch 2014 a 2016 desať prehier. „Dievčatá majú schopnosti na to, aby vo Francúzsku odohrali vyrovnaný zápas s každým súperom,“ doplnila Tomčíková.

Nominácia slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie na turnaj A-skupiny I. divízie MS vo Vaujany (Fr.):

Brankárky: Romana Kiapešová, Adriána Štofanková
Obrankyne: Lenka Čurmová, Lucia Drábeková, Nina Kučerková, Laura Šulíková, Alžbeta Šulíková, Tatiana Ištocyová, Denisa Lalíková
Útočníčky: Iveta Klimášová, Tatiana Korenková, Viktória Maskaľová, Lucia Ištocyová, Lívia Kúbeková, Nikola Rumanová, Radka Trebulová, Júlia Matejková, Lucia Halušková, Lucia Záborská, Lívia Lučová, Alica Mihaliková

Program Sloveniek vo Vaujany (Fr.):
nedeľa 8. apríla: Slovensko– Rakúsko (12.30)
pondelok 9. apríla: Dánsko – Slovensko(12.30)
streda 11. apríla: Slovensko– Maďarsko (16.00)
piatok 13. apríla: Nórsko – Slovensko(16.00)
sobota 14. apríla: Francúzsko – Slovensko(19.30)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Tomčíková
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia žien