Slovenky zvíťazili vo štvorhrách junioriek na US Open

Tenis

NEW YORK 4. septembra (WEBNOVINY) – Slovenské tenistky Viktória Kužmová a Kristína Schmiedlová nasadené ako siedme zvíťazili v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola štvorhry junioriek na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (25. augusta – 8. septembra, celková minimálna dotácia 38 251 760 USD, tvrdý povrch Deco Turf II vonku) nad Francúzkami Lucie Wargnierovou a Margot Yerolymosovou za 65 minút 6:4, 6:3.

Vo štvrťfinále deblovej súťaže dievčat budú Slovenky čeliť jednotkám „pavúka“, domácej Catherine Cartan „CiCi“ Bellisovej a Češke Markéte Vondrušovej.

Všetko o US OPEN nájdete

—->TU

Slovenka Tereza Mihalíková a Bieloruska Vera Lapková zvíťazili v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola štvorhry junioriek na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku nad domácim duom Caroline Dolehidová, Ingrid Neelová za 63 minút 6:3, 6:4.

Slovenská tenistka Viktória Kužmová prehrala v stredajšom zápase 2. kola dvojhry junioriek na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku s domácou Tornado Aliciou Blackovou nasadenou ako štvrtou za 124 minút 4:6, 6:4, 2:6.

Martin Blaško prehral v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry juniorov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku s tiež nenasadeným Talianom Matteom Berrettinim za 81 minút 6:7 (2), 0:6.

Štvorhra junioriek – 2. kolo (osemfinále):

Viktória Kužmová, Kristína Schmiedlová (SR-7) – Lucie Wargnierová, Margot Yerolymosová (Fr.) 6:4, 6:3 za 65 minút

Tereza Mihalíková, Vera Lapková (SR/Biel.) – Caroline Dolehidová, Ingrid Neelová (USA) 6:3, 6:4 za 63 minút

Dvojhra junioriek – 2. kolo:

Tornado Alicia Blacková (USA-4) – Viktória Kužmová (SR) 6:4, 4:6, 6:2 za 124 minút