Slovenská ´20´ podľahla na turnaji štyroch krajín Švajčiarom

Hokej_puk
.Hokejové puky a hokejka na ľade Foto: SITA/Tomáš Somr

PÚCHOV 11. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov neuspela vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Púchove, keď v piatok večer prehrala s rovesníkmi zo Švajčiarska 3:5.

Zverenci trénera Antona Tomka viedli v úvodnom dejstve 2:0, ale Švajčiari otočili skóre na 4:2 vo svoj prospech a víťazstvo si už nenechali ujsť. V slovenskom tíme sa do streleckej listiny zapísali Dominik Fujerík, Marko Daňo a Miloš Bubela.

Po dvoch hracích dňoch už Slováci nemajú šancu turnaj vyhrať, o celkové prvenstvo sa v sobotu vo vzájomnom súboji „pobijú“ Švajčiari a Nemci. Na slovenskú dvadsiatku čaká v sobotu o 18.00 h zápas proti Nórom.

Výsledky – Turnaj 4 krajín hráčov do 20 rokov v Púchove:

Slovensko „20“ – Švajčiarsko „20“ 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Góly: 3. Fujerík (Bagin), 20. M. Daňo (Matúš Chovan), 38. Bubela – 20. Simion, 25. Bertschy (Vermin, Walser), 30. Amstutz (Bertschy, Schneuwly), 32. Orellana (Hofmann, Haas), 54. Grassi (Baltisberger, Kuonen)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – J. Tvrdoň, Výleta, 696 divákov

Zostava SR „20“: Šimboch – Luža, Trška, Macejko, Kurali, Šedivý, Bezuška, Nechala, Bagin – M. Hinďoš, Šimčák, Matoušek – Bubela, Zigo, Jakúbek – Bene, M. Daňo, Matúš Chovan – D. Hudec, Fujerík, M. Ďaloga.

Nemecko „20“ – Nórsko „20“ 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

1. Švajčiarsko 2 2 0 0 0 9:4 6

2. Nemecko 2 1 0 1 0 6:4 4

3. Slovensko 2 0 1 0 1 6:7 2

4. Nórsko 2 0 0 0 2 2:8 0

Anton Tomko (tréner SR „20“, zdroj: szlh.sk): „Nebyť dvoch momentov tak veľmi zaujímavý a kvalitný zápas tejto vekovej kategórie mohol mať úplne opačné vyvrcholenie. Predovšetkým ten prvý – v závere úvodnej tretiny sa podpísal pod vývoj zápasu. Zbytočný inkasovaný gól po individuálnej chybe a krátkej strate koncentrácie iba 9 sekúnd po našej využitej presilovke na 2:0 a sedem sekúnd pred prvou sirénou bol doslova darčekom, ktorý Švajčiari dokonale zužitkovali. V úvodnej tretine nás síce počte streleckých pokusov jasne prevýšili 18:6, ale boli to menej nebezpečné strely z diaľky, na druhej strane naši zverenci boli v tejto fáze veľmi efektívni. Spomínaný gól na 2:1 Švajčiarov psychicky priam ´nakopol´, našim hráčom na psychike nepridal a zrazu bolo 2:4. Museli sme dať mužstvu nejaký impulz, preto sme striedali brankárov. Kvalitne zachytali obaja – Šimboch nás v prvej tretine podržal, spoľahlivý výkon podal aj striedajúci Riečický. Škoda 46. minúty, keď Bene a Chovan mali na hokejke vyrovnanie. A opäť mohol byť vývoj duelu nádejnejší pre nás. Prišla však opäť drobná individuálna chyba a súper viedol 5:3. Chalani sa presvedčili, že nesmú poľaviť v koncentráciii ani jedinú sekundu a okúsili, čo ich asi čaká na svetovom šampionáte s vyspelými súpermi. Z hľadiska herného prejavu boj dnešný výkon asi najlepší v tejto sezóne a určite doposiaľ najlepší na turnaji. Ak v sobotu proti Nórom zopakujeme dnešný výkon a vyvarujeme sa chybám, víťazstvo by nám nemalo ujsť. Určite pre to urobíme maximum.“