Slovenská mužská hliadka 3xC2 bez medaily

Hochschornerovci
Slovenskí reprezentanti Peter a Pavol Hochschornerovci počas súťaže C2 na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v slovinskom Tacene.Tacen, 11. september 2010. Foto: SITA/Peter Pašuth

TACEN 11. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskí vodní slalomári zatiaľ nepridali tretiu medailu v rámci sobotňajšieho programu na majstrovstvách sveta v slovinskom Tacene. Vo finále súťaže hliadok 3xC2 obsadili Slováci 4. miesto s odstupom 69 stotín sekundy za bronzovými Nemcami. Slováci dosiahli na rieke Sáva výsledný čas 127,47 s, do ktorého boli zahrnuté aj dve trestné sekundy. Zlato si vybojovali Francúzi a striebro putuje do Česka.

Hliadka slovenských deblkanoistov v zložení Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci a Tomáš Kučera s Jánom Bátikom neobhájila zlatú medailu z minulého roka zo svetového šampionátu v španielskom Seu d´Urgell.

Celkovo disponujú Slováci v tejto disciplíne v historickom meradle piatimi cennými kovmi (1-1-3). Slovenskí reprezentanti majú zatiaľ v Tacene na konte jednu zlatú a jednu striebornú medailu. O zlato sa postarali v C2 suveréni tejto disciplíny súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci a striebro pridala v K1 Jana Dukátová. V sobotu budú mať svoje finále na programe ešte hliadky kajakárov 3xK1.

Výsledky – finále:

3xC2: 1. Francúzsko 124,90 (4), 2. Česko 125,70 (2), 3. Nemecko 126,78 (6), 4. SLOVENSKO 127,47 (2), 5. Veľká Británia 129,11 (2), 6. Slovinsko 131,31 (4), 7. Austrália 141,78 (10), 8. Čína 152,01 (10), 9. Poľsko 186,07 (56), 10. Taliansko 196,59 (56)