Slovenská pošta opätovne vyhlásila súťaž na poskytovanie ochrany pri preprave peňazí

Slovenská pošta
Slovenská pošta zruší svoje pobočky v Matejovciach a pri nemocnici. Foto: ilustračné, www.facebook.com.
  • aktualizované 13. apríla 13:19

Slovenská pošta opakovane vyhlasuje verejnú súťaž na poskytovanie ochrany majetku a osoby pri preprave peňažných hotovostí. Súťaž sa opakuje, keďže pri prvom vyhlásení pošta prijala rozhodnutie o zrušení postupu zákazky.

Ako upresnila hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková, vo verejnej súťaži, ktorá bola vyhlásená 12. októbra 2020, predložili ponuku len dvaja uchádzači, čo nemožno podľa nej považovať v zmysle judikátu Európskeho súdneho dvora za relevantnú hospodársku súťaž. Preto pošta 3. decembra 2020 rozhodla o zrušení postupu a túto zákazku aktuálne vyhlásila opakovane.

Vopred oslovili vhodné subjekty

Slovenská pošta v prípravných trhových konzultáciách oslovila hospodárske subjekty schopné poskytovať požadovanú službu. Aj na základe týchto trhových konzultácií a po skúsenostiach z predchádzajúcej súťaže je aktuálne vyhlásená verejná súťaž rozdelená na tri geografické časti, ktoré reflektujú na existujúcu logistickú sieť potrebnú pre realizáciu služby.

Uchádzači môžu predložiť ponuku na ktorúkoľvek časť alebo aj na všetky časti. Pošta by chcela začať využívať služby nových dodávateľských subjektov, ktorí vyjdú z verejnej súťaže, najneskôr od 1. júna 2021.

Nie všetci predložili ponuku

Celková hodnota nadlimitnej zákazky v rámci opakovanej súťaže je 4,32 milióna eur bez DPH. Ako uviedla pre agentúru SITA Iveta Dorčáková, suma je rozdelená na tri časti, a to pre západný región vo výške vyše 2,25 milióna eur bez DPH, pre stredné Slovensko vo výške takmer 1,15 milióna eur bez DPH a pre východnú časť krajiny vo výške 960-tisíc eur bez DPH.

Slovenská pošta minuloročnú súťaž zrušila, lebo pri inštitúte vysvetľovania jeden z uchádzačov zmenil ponuku a preto by pošta nemala inú možnosť, než tohto uchádzača vylúčiť. Výsledkom by bolo, že do vyhodnotenia ponúk prostredníctvom elektronickej aukcie by bol zapojený len jeden uchádzač, čo by nenaplnilo princíp elektronickej aukcie, a to znižovania ceny.

Pošta v prípravných trhových konzultáciách oslovila hospodárske subjekty schopné poskytovať požadovanú službu, pričom sa všetky vyslovili, že sa súťaže zúčastnia. Napriek tomu dve firmy ponuku nepredložili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta Dorčáková
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta