Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Slovenské elektrárne
13. júna 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia(0)

Slovenské elektrárne pozývajú do elektrární Nováky

BRATISLAVA 13. júna (WBN/PR) – Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel pozývajú v sobotu 14. júna širokú verejnosť na návštevu do tepelnej elektrárne Nováky a rodinnú zábavu v rámci ôsmeho ročníka podujatia Otvorená elektráreň.

Elektrárne Nováky privítajú prvých návštevníkov 14. júna od 9,30 hod, pričom program na futbalovom štadióne trvá až do 16.00 hod. Prehliadky elektrárne sú pre verejnosť v čase od 10.00 do 14.30 hod, každých 15 minút. Návštevníci budú mať unikátnu možnosť po prvýkrát uvidieť otvorenú celú turbínu spustenú do prevádzky v roku 1955. Je to najstaršia turbína, ktorá sa zachovala zo samotných začiatkov elektrárne. Mikrobus ich prevezie ako stroj času aj do najnovšej časti závodu s najmodernejším riadiacim systémom v strednej Európe. V priebehu pár minút tak budú môcť prejsť 60 rokov histórie elektrárne.

Špecialitou budú dračie lode na nováckom jazere, na ktoré bude zabezpečená kyvadlová doprava každú hodinu a pol v čase od 10.00 do 14.30 h. V spolupráci s Klubom rýchlostnej kanoistiky Nováky budú môcť deti i dospelí absolvovať kajakársky trenažér na futbalovom štadióne v Kostoľanoch.

Deti dostanú aj možnosť vyrobiť si svoj darček v tvorivej dielni u ľudových remeselníkov, vytvoriť si vlastné maľby či zasúťažiť si s historickou skupinou predvádzajúcou Harryho Pottera. Pódium ožije vystúpením talentov zo Základnej umeleckej školy z Bojníc, finalistov regionálnej speváckej súťaže Krištáľová váza, folklórneho súboru Lučiná z obce Koš či Hviezdička z Hriňovej. Vystúpi aj tanečná škola Xoanna a popoludní čaká návštevníkov interaktívna škola ľudového tanca pod taktovkou choreografa z Lúčnice.

Od prvého ročníka v roku 2007 navštívilo podujatia Otvorené elektrárne takmer 81 540 ľudí. Populárna víkendová akcia prinesie zábavu, poučenie, kreatívne hry, hudobné vystúpenia slovenských i regionálnych hviezd, kulinárske špeciality, tvorivé dielne tradičných remesiel regiónu, ako aj prehliadky elektrární v týchto termínoch:

Nováky / 14. jún / Štadión Z. Kostoľany / areál elektrárne

Bohunice / 21. jún / Jaslovské Bohunice / amfiteáter

Ružín / 28. jún / areál vodnej elektrárne

Odporúčané články

Dostavba Mochoviec má za sebou ďalší míľnik Elektráreň Vojany nezavrú, štyristo ľudí o prácu nepríde

Témy

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Napíšte prvý komentár!

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Dámskajazda

Autolike.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

DRAN.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...