Slovenské hokejbalistky tesne prehrali na MS s Kanaďankami

Slovenské hokejbalistky

ZUG 25. júna (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v hokejbale prehrali vo štvrtkovom zápase na majstrovstvách sveta ISBHF vo švajčiarskom Zugu s obhajcom prvenstva Kanadou tesne 1:2. Všetky tri presné zásahy sa zrodili v druhej tretine.

Zverenkyne trénera Jaroslava Kolibíka sa v 18. minúte síce dostali do vedenia zásluhou Kolcunovej, ale potom sa dokázali presadiť už len Kanaďanky – v 24. min vyrovnala Blombergová a 52 sekúnd pred druhou sirénou strhla vedenie na stranu „javorových listov“ Desmierová. Slovenkám patrí v tabuľke 3. miesto so ziskom 6 bodov a bilanciou 3 víťazstvá a 2 prehry. Posledný zápas ich čaká v piatok 26. júna od 10.45 h proti Švajčiarkam.

Výsledok – streda – ženy:
Kanada – Slovensko 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 24. Blombergová (Larocqueová, McCannová), 30. Desmierová – 18. Kolcunová (Kapustová, Gajdošová)