Slovenské hokejistky do 18 rokov zdolali Britky

Bez názvu

BUDAPEŠŤ 12. marca (WEBNOVINY, SZĽH) – Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov zvíťazili v piatkovom stretnutí na medzinárodnom turnaji Orange Ways v Budapešti nad rovesníčkami z Veľkej Británie 3:1 (0:0, 3:0, 0:1). Zverenkyne Igora Andrejkoviča rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, v ktorej dosiahli tri góly. Postarali sa o ne Alica Miháliková, Martina Staroňová a jediná členka ženského výberu zo ZOH 2010 vo Vancouveri štartujúca aj na tomto podujatí Nicol Čupková. Mladé Slovenky inkasovali až v poslednej minúte, a to v oslabení. V sobotu o 14.30 h čaká tím pripravujúci sa na aprílové MS I. divízie v Piešťanoch výber hráčok do 18 rokov z Belgicka.

Medzinárodný turnaj žien do 18 rokov Orange Ways – Budapešť (Maď.):

Výsledok – piatok:

Slovensko „18“ – Veľká Británia „18“ 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: 22. Miháliková, 25. Staroňová (Miháliková), 35. Čupková (Ihnaťová) – 60. Cornfordová.

Hlas:

Igor Andrejkovič (tréner tímu SR): „Rozbiehali sme sa pomalšie. Spôsobila to aj skutočnosť, že sme nastúpili na ľad prakticky priamo z autobusu po trojhodinovej ceste z Trnavy. Stretnutie sme mali jednoznačne v rukách, súperky sme prestrieľali 60:15, ale veľkou prekážkou nám bola ich najlepšia hráčka – brankárka. Britky bol na tom solídne po korčuliarskej stránke, ale zaostávali v kombinačnej hre. Napriek víťazstvu očakávam v ďalších dvoch zápasoch od mojich zverenkýň lepší výkon, predovšetkým podstatne efektívnejšiu koncovku i sebavedomejší prejav. V nedeľu sa náš záverečný zápas posunul o tri hodiny až na 16.30 pre televízny prenos zo zápasu play-off maďarskej ligy.“