Slovenské plážové volejbalistky vyrovnali svoje maximum

Plazovy volejbal

LONG BEACH 26. júla (WEBNOVINY) – Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou vyrovnali piatym miestom na turnaji Grand Slam Svetovej série (World Series – GSWS) v americkom Long Beach svoje doterajšie kariérne maximum na podujatí tejto kategórie.

Vo štvrtkovom osemfinálovom kole vyraďovacej časti sa postarali slovenské reprezentantky o jedno z najväčších prekvapení turnaja, keď vyradili favorizovaný brazílsky pár Liliane Maestriniová, Barbara Seixasová-De Freitasová nasadený ako tretí po víťazstve 2:1 (-19, 16, 12) a zabezpečili si postup medzi osem najlepších.

V súboji o právo štartu v semifinále podľahli turnajovým „pätnástkam“ – domácej dvojici Summer Rossová, Emily Dayová – po trojsetovom boji 1:2 (17, -13, -11) a obsadili konečnú piatu pozíciu. Rovnaké umiestnenie si vybojovali aj na júnovom podujatí v Ríme a minuloročnom turnaji v švajčiarskom Gstaade.

Po návrate z amerického kontinentu sa budú slovenské reprezentantky pripravovať na nadchádzajúce majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v rakúskom Klagenfurte (30. júla – 4. augusta). Na minuloročnom kontinentálnom šampionáte v holandskom Haagu obsadili Dubovcová s Nestarcovou 9. miesto.

Výsledky – streda – vyraďovacia fáza:

2. kolo (osemfinále):

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-13) – Liliane Maestriniová, Barbara Seixasová-De Freitasová (Braz.-3) 2:1 (-19, 16, 12) za 54 minút

3. kolo (štvrťfinále):

Summer Rossová, Emily Dayová (USA-15) – Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-13) 2:1 (-17, 13, 11) za 46 minút