Slovenskí futbalisti podľa Hapala môžu zdolať Chorvátsko aj Maďarsko, zápasy budú kľúčové

Pavel Hapal
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.

Trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie Pavlovi Hapalovi sa na nedeľňajšom zraze pred zápasmi E-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy s Chorvátskom (6. septembra v Trnave) a Maďarskom (9. septembra v Budapešti) hlásila iba hŕstka hráčov z celkového počtu 24 nominovaných.

Zatiaľ docestovalo iba osem hráčov. Tí, čo prišli, sú všetci zdraví. Vyšlo to trochu nešťastne, pretože väčšina hráčov má dnes súťažný zápas, ďalší dokonca zajtra. Niektorí tak prídu až v utorok. Dúfam však, že aj tí, ktorí docestujú v najbližších dňoch, budú do piatkového zápasu dobre pripravení,“ uviedol Hapal na úvod nedeľňajšej tlačovej konferencie.

Chorváti sa vytrápili v domácich dueloch

Čerstvý päťdesiatnik si uvedomuje, že septembrové vystúpenia proti vicemajstrom sveta Chorvátom aj susedom z Maďarska môžu byť kľúčové z pohľadu ambícií Slovákov postúpiť na budúcoročný šampionát.

Videl som zápasy Chorvátov a môžem povedať, že sa skôr vytrápili v domácich dueloch. Naopak, v Maďarsku hrali veľmi dobre, hoci tam prehrali. Myslím si, že sme schopní zdolať Chorvátov. Verím, že budeme v obidvoch zápasoch práve my tí šťastnejší. A čo sa týka toho, ktorý zápas by mohol byť kľúčovejší, tak možno ten v Maďarsku, keďže s Chorvátmi ešte budeme mať odvetu v novembri. Samozrejme, veríme, že vyhráme v obidvoch septembrových stretnutiach,“ poznamenal.

Traja útočníci v kádri

V slovenskom tíme figurujú na septembrové zápasy traja útočníci. Pri neúčasti zraneného Adama Zreľáka sú v kádri Michal Ďurič, Róbert Boženík a Pavol Šafranko. „Budeme sledovať formu týchto chlapcov v tréningovom procese. Alternatív máme dosť, ale ktorý z nich bude hrať v blížiacich sa zápasoch, to sa rozhodneme až tesne pred nimi. Celkovo pred každým zápasom sa budeme rozhodovať podľa momentálneho stavu aj podľa typológie hráčov,“ skonštatoval Pavel Hapal.

Slovensko má v kvalifikačnej E-skupine po troch stretnutiach na konte 6 bodov za marcové domáce víťazstvo nad Maďarskom (2:0) a júnový triumf v Azerbajdžane (5:1). Identický bodový zisk ako futbalisti „spod Tatier“ majú aj Chorváti. Na čele tabuľky sú deväťbodoví Maďari, Walesania doteraz získali tri body za výhru nad Slovákmi (1:0), Azerbajdžan ešte nebodoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavel Hapal