Slovenskí hádzanári skončili na Novoročnom pohári tretí

Bez názvu
Sprava: Hráč Alžírska Abdelkade Rahim, Peter Dudáš a Tomáš Urban, obaja hráči Slovenska, v súboji o loptu počas medzištátneho zápasu Slovensko - Alžírsko v hádzanej. Trnava, 28. december 2012. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

HODONÍN 6. januára (WEBNOVINY) – Slovenskí hádzanári obsadili na medzinárodnom turnaji „Novoročný pohár“ v Česku (4. – 6. 1. 2013) konečné 3. miesto.

Zverenci trénera Petra Dávida zavŕšili svoje vystúpenie na tradičnom podujatí prehrou v nedeľňajšom stretnutí v Hodoníne s Maďarmi 25:31 (12:15).

Slováci si v predchádzajúcich dueloch poradili s Čechmi (30:22) a podľahli Poliakom (25:30), ktorí sa stali víťazmi 16. ročníka turnaja. Poľsko si vybojovalo prvenstvo premiérovo, keď prerušilo šnúru troch maďarských triumfov za sebou.

Výsledky – nedeľa:

Slovensko – Maďarsko 25:31 (12:15)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul – Dudáš, T. Mažár 4, M. Straňovský 8, Antl, M. Volentics 4, L. Kalafut 1, Mikéci, Polakovič, Rábek 1, Guzy 4, Ľ. Ďuriš 2, Kucharik 1

Najviac gólov za Maďarsko: Harsányi 5, K. Nagy 4, Császár, Lékai, L. Nagy a Zubai po 3

pok. hody: 3/2 – 3/2, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 300 divákov

Maďarský tím sa ujal vedenia už v úvode duelu a svoj náskok postupne zvýšil na rozdiel štyroch gólov. Slovenské družstvo sa doťahovalo, ale súper napokon odchádzal na polčasovú prestávku za priaznivého stavu 15:12. Maďari si aj po zmene strán neustále udržiavali vedenie, štvrťhodinu pred koncom vyhrávali 22:17. Účastník blížiacich sa MS a súper SR v aktuálnej kvalifikácii ME 2014 potvrdil úlohu favorita a s prehľadom doviedol zápas do víťazného konca. Dávidovi zverenci po prehre 25:31 neobhájili 2. priečku z predchádzajúcej edície turnaja, ktorá bola v decembri 2011 na Slovensku.