Slovenskí hokejisti začali prípravu na šampionát víťazstvom v Dánsku

Slovenská hokejová reprezentácia

ODENSE 6. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia uspela vo svojom prvom aprílovom prípravnom zápase pred májovými majstrovstvami sveta, keď vo štvrtok večer v seriáli Euro Hockey Challenge v dánskom Odense zvíťazila nad domácimi hokejistami 2:0.

Prvý gól duelu dosiahol v 34. min center prvého útoku Libor Hudáček po individuálnej akcii pri bránke súpera. Bodku za zápasom dal necelé dve minúty pred treťou sirénou Patrik Lušňák. V prvých dvoch tretinách mali prevahu Slováci, v tretej boli aktívnejší Dáni. Brankára Júliusa Hudáčka však neprekonali ani raz.

V šestnástom vzájomnom súboji sa zrodil dvanásty triumf Slovákov, Dáni doteraz zvíťazili štyrikrát. Slovenské družstvo si pripísalo piaty úspech nad týmto súperom za sebou, naposledy mu podľahlo v apríli 2012 v príprave na ľade Košíc.

Euro Hockey Challenge

Odense (Dán.) – štvrtok:
Dánsko – Slovensko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 34. L. Hudáček (M. Bakoš), 59. Lušňák (L. Hudáček)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 567 divákov

Zostavy
Dánsko: Dahm – Larsen, J. Jensen, D. Nielsen, N. Jensen, Kristensen, Lauridsen, Röndbjerg, Boysen – Madsen, P. Regin, K. Jensen – N. Christensen, S. Nielsen, Meyer – From, Jakobsen, Poulsen – M. Chistensen, Mikkel Höjbjerg, Martin Höjbjerg
Slovensko: J. Hudáček – J. Mikuš, Čajkovský, Švarný, Gernát, J. Brejčák, Čerešňák, E. Šedivý – M. Bakoš, L. Hudáček, Dravecký – Lapšanský, Cingeľ, Kudrna – M. Bartánus, Suja, Lušňák – Hrnka, Preisinger, Vandas – Svitana

Slováci mali v úvodnej dvadsaťminútovke miernu prevahu, ale ani jednu z jedenástich striel nedokázali dostať za brankára Dahma. Zverenci trénera Zdena Cígera nepochodili ani v presilovke, no podarilo sa im ubrániť pri početnej výhode súpera. Domáci Dáni tiež previedli niekoľko pekných akcií, ale J. Hudáček si udržal čisté konto.

V 23. min sa skóre nezmenilo ani po spolupráci Preisingera s Čajkovským. V ďalšom priebehu sa tím SR ubránil ďalšej presilovke Dánov, vzápätí nevyužil početnú výhodu. Skóre sa zmenilo až v 34. min po individuálnej akcii L. Hudáčka, ktorý si obkorčuľoval bránku súpera a bekhendom poslal puk za bezmocného Dahma.

Do III. tretiny síce aktívnejšie vhupli Slováci, no potom prevzali iniciatívu Dáni a hokejistom spod Tatier poriadne znepríjemňovali život. Pomohli im k tomu aj vylúčenia Švarného a J. Brejčáka,  ktoré však nezužitkovali na vyrovnanie. Definitívnu bodku za duelom dal presný zásah Lušňáka spomedzi kruhov v 59. min tesne po skončení presilovky Dánov.