Foto: Slovenskí hokejisti začali s prípravou na MS v Dánsku, Hudáček asi vynechá zápas proti Švédsku

Ramsay, Bondra
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti slovenskej reprezentácie v utorok oficiálne začali prípravu na majstrovstvá sveta 2018 v Dánsku. Tréner Craig Ramsay mal na úvodnom tréningu v Bratislave k dispozícii dvoch brankárov a devätnástich korčuliarov. Chýbal iba Libor Hudáček, ktorý má problémy s ramenom. Útočník, ktorý momentálne je bez klubu, zrejme vynechá aj zápasy Euro Hockey Challenge proti Švédsku.

Realizačný tím na nečakané problémy zareagoval povolaním Andreasa Štraucha z Popradu. „Aj keby Hudáček nehral, je možnosť, že s nami do Švédska pocestuje, aby s mužstvom aspoň trénoval. Štrauch sa do prípravy zapojí už na popoludňajšom tréningu,“ povedal generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Skúseného Laca nahradil mladý Godla

Zmena v nominácii na tréningový kemp a zápasy proti Švédsku nastala na brankárskom poste, skúseného Jána Laca nahradil 22-ročný Denis Godla. Ten utvoril tandem s o tri roky mladším reprezentačným nováčikom Dávidom Hrenákom.

„Jano trénuje doma v Liptovskom Mikuláši. Bude týždeň trénovať sám. Na tomto zraze máme Godlu s Hrenákom, potom s Janom budem konzultovať, či s nami pôjde do ďalšej prípravy alebo si dá voľno,“ prezradil Šatan.

„Vo štvrtok sme vypadli z play-off a hneď som si našiel SMS, že sa mám ozvať. Som rád, že som tu. Neviem, ako dlho tu vydržím, možno týždeň, možno mesiac. Máme dosť zápasov, v ktorých sa môžeme pripraviť na majstrovstvá. Je zaujímavé, že sme tu dvaja mladí brankári, môžeme iba prekvapiť a máme šancu ukázať sa,“ vyhlásil Godla.

Šatan komunikuje aj s hráčmi z NHL

V úvodných súbojoch pred MS 5. a 6. apríla v Norrköpingu a Oskarshamne slovenskému národnému tímu nepomôže ani obranca Michal Čajkovský. „Je pred podpisom zmluvy, takže nás požiadal, aby tieto stretnutia nehral. Bude s nami trénovať, v zápasoch ho nahradí Juro Valach. Takisto príde už na popoludňajší tréning,“ uviedol Šatan. Zároveň priznal, že už komunikuje s hráčmi z NHL: „S niektorými som už hovoril, ale nerád by som to teraz riešil. Keď sa skončí základná časť v zámorí, vtedy budeme informovať, kto je pomôže národnému mužstvu.“

V slovenskej nominácii figuruje i osemnásťročný obranca Martin Fehérváry. Počas sezóny hral práve v Oskarshamne, kde je na programe druhý duel. „Som veľmi rád, že ma zavolali. Chcem hrať čo najlepšie a uvidíme, ako to dopadne. Vo švédskom tíme poznám veľa hráčov, bude to zaujímavé. Veľa chalanov však má väčšie skúsenosti ako ja. Keď budem môcť, tak pomôžem. Majstrovstvá sveta sú ďaleko, ale chcem zabojovať o miesto – ako každý hráč, ktorý je tu,“ uviedol bratislavský rodák.

Slovensko sa na MS 2018 predstaví v základnej A-skupine a v Kodani odohrá postupne súboje proti Česku, Švajčiarsku, Rakúsku, Francúzsku, Švédsku, Rusku a Bielorusku. Slováci nemôžu klesnúť do nižšej kategórie, keďže v máji 2019 sa svetový šampionát uskutoční v Bratislave a Košiciach.

Aktualizovaná nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na tréningový kemp v Bratislave (2. – 4. apríla) a zápasy Euro Hockey Challenge proti Švédsku (5. – 6. apríla):

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín.), Dávid Hrenák (St. Cloud State University, USA/NCAA)

Obrancovia: Martin Bodák (Kootenay Ice, Kan./WHL), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Marek Ďaloga (Sparta Praha/ČR), Martin Fehérváry (Oskarshamn/Švéd.), Martin Gernát (Lausanne/Švaj.), Mário Grman, Juraj Valach (obaja Piráti Chomutov/ČR), Karol Sloboda, Peter Trška (obaja HC Vítkovice/ČR)

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana, Andreas Štrauch (všetci HK Poprad), Libor Hudáček (bez klubovej príslušnosti), Filip Krivošík (HPK Hämeenlinna/Fín.), Andrej Kudrna (Sparta Praha/ČR), Eduard Šimun (HC Nové Zámky), Marek Hovorka, Michel Miklík, Ladislav Nagy, Dávid Šoltés (všetci HC Košice)

Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Róbert Petrovický (asistent trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Peter Csörgö (lekár), Andrej Foltýn (fyzioterapeut), Rastislav Ladecký, Juraj Stopka (výstrojoví manažéri)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsayDávid BondraDávid BucDenis GodlaJán LašákJuraj ValachKarol SlobodaLadislav NagyLibor HudáčekMarek ĎalogaMarek HovorkaMartin BakošMartin FehérváryMartin GernátMichal ČajkovskýMichel MiklíkMiroslav ŠatanRóbert Petrovický
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia