Slovenskí hokejisti zmiatli Bielorusov

Hanlon

KOLÍN 11. mája (WEBNOVINY) – Na minútu presne v utorok predpoludním o 10.30 h začali slovenskí hokejisti na ľade Lanxess Areny v Kolíne rozkorčuľovanie pred večerným zápasom svetového šampionátu s Bieloruskom. Slováci absolvovali pod vedením Glena Hanlona 30-minútovú tréningovú jednotku, na ľade boli všetci hráči už tradične rozdelení do dvoch skupín po desiatich v bielych a v modrých dresoch.

Z hľadiska sledovali slovenské rozkorčuľovanie aj členovia realizačného tímu Bieloruska. Po približne 20 minútach však reprezentačný kouč Hanlon zavelil k hromadnej hre všetkých na ľade na jednu bránku, čo Bielorusov zdvihlo zo sedadiel a odišli do útrob arény. Dovtedy mali možnosť vidieť najmä nácvik prechodu do útoku a ďalších herných činností. Hlavný kouč Bieloruska Eduard Zankovec si počas tréningovej jednotky Slovenska zapisoval do svojho notesa poznámky. Po odchode sa už Bielorusi sústredili na vlastné rozkorčuľovanie.

Vo večernom stretnutí oboch tímov pôjde o veľa. Bielorusko začalo turnaj víťazstvom 5:2 nad Kazachstanom, Slováci prehrou 1:3 s Ruskom. Víťaz večerného duelu by mal mať druhú fázu turnaja istú, aj keď v slovenskom prípade by to ešte bolo potrebné potvrdiť. „Ťažko povedať, čo na Bielorusov bude platiť. Musíme začať tam, kde sme skončili s Ruskom. Viac sa musíme tlačiť do streľby a bránky, z toho budú padať góly,“ povedal útočník Marek Zagrapan.

Bieloruský tím vyznáva ruskú hokejovú školu. Pre Zagrapana to nebude nič nové, počas sezóny hrával v Čerepovci, na ruský hokej si zvykol. Zápasy Slovenska s Bieloruskom sú pravidelne veľmi vyrovnané, končia sa tesnými výsledkami. „Asi to bude opäť o gól, dva. Ak budeme bojovať, otočí sa to na našu stranu. S Ruskom sme museli hrať zozadu, dávať si pozor na ich najlepších hráčov. Čaká nás ťažký zápas, bude treba bojovať o každý kúsok ľadu,“ uviedol Zagrapan.

Dvadsaťtriročný rodák z Prešova bol v nedeľu proti Rusku jedným z debutantov na slovenskej lavičke na svetovom šampionáte. Pred stretnutím bol trocha nervózny, s pribúdajúcim časom sa však upokojil. „Pomalšie som sa rozbiehal, stres postupne po prvom vhodenom buly opadol,“ priznal Zagrapan.