Slovenskí mladíci v druhom zápase proti Portugalsku prehrali

Futbal, lopta

LEIRIA 12. januára (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s portugalským výberom do 20 rokov tesne 1:2.

Prvý gól padol v 83. minúte a jeho autorom bol Ján Greguš ml., Portugalčania vyrovnali v druhej minúte nadstaveného času a o ďalšie dve minúty bolo už 2:1 pre vicemajstrov sveta z MS 2011 do 20 rokov.

Nádeje spod Tatier sa ujali vedenia napriek výraznej ofenzívnej prevahe domácich a jedinej strely do priestoru troch žrdí. Prvé meranie síl týchto dvoch súperov sa v utorok, taktiež v meste Leiria, skončilo remízou 1:1.

Mladí Slováci odcestovali na juh Európy bez troch tradičných opôr, voľno dostali Milan Lalkovič (FC Chelsea), Filip Kiss (Cardiff City) a Róbert Mak (1. FC Norimberg). Najbližšie súťažné stretnutie absolvujú Galádovi zverenci 1. júna, keď v zápase kvalifikácie o postup na ME 2013 do Izraela doma privítajú Rumunov.

Konečný výsledok štvrtkového prípravného futbalového stretnutia:

Portugalsko „20“ – Slovensko „21“ 2:1 (0:0)

Góly: 90+. Fábio Nunes, 90+. Sérgio Oliveira – 83. J. Greguš ml., ŽK: 78. Čonka (SR „21“), rozhodovali: Cosme Machado – José Gomes, Inácio Pereira (všetci Portug.)

Portugalsko „20“: Tiago Maia – Amorim (80. Joao Viana), Paulo Oliveira (67. Josué), Tiago Ferreira, André Dias (80. Luís Martins) – Luís Gustavo, Sérgio Oliveira, Luís Silva (46. Edú) – Aldair (67. Fábio Nunes), Alberto Seidi (46. Rúben Pinto), Tó Barbosa (80. Pipo)

Slovensko „21“: P. Le Giang – Pauschek (46. Habánek), Gyömbér, R. Pillár, Čonka – J. Greguš ml., Štetina – Ľupták (60. Augustini), Považanec (60. Štefánik), Holúbek (60. Vavrík) – Šimonek (45. Guba)