Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Asociácia malých nezávyslích pivovarov Slovenska Foto: AMNP
16. mája 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Slovenskí pivovarníci opäť rozdajú ceny

BRATISLAVA 16. mája (WBN/PR) – Členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska a členovia Akadémie už po tretí raz zostavili nominácie v trinástich kategóriách Výročnej ceny Slovenskej pivovarníckej akadémie. Víťazi neanonymnej ankety v kategóriách ako pivovary, sládkovia, pivovarské reštaurácie, puby a samozrejme aj pivá, budú známi v prvej polovici júna. Nominovaní na Výročnú cenu Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2013 sú:

KATEGÓRIA 1.)

Pivovarská reštaurácia roka s vlastným pivom a zaujímavou gastronómiou. Je súčasťou pivovaru, hodnotí sa prostredie, rôznorodosť ponuky, atmosféra, obsluha, pivná kultúra, úroveň gastronómie pri používaní kvalitných surovín, ako aj celkové kombinácie piva s jedlom.

1. Golem, Košice

2. Sessler, Trnava

3. Meštiansky pivovar, Bratislava

4. Patrónsky pivovar, Bratislava

KATEGÓRIA 2.)

Pivne tematická reštaurácia roka – hodnotí sa vysoká kvalita piva v kombinácii s vysokou úrovňou gastronómie, prostredie, atmosféra a obsluha.

1. Victoria, Martin

2. Camelot , Košice

3. Golem, Košice

4. Zámocký pivovar, Bratislava

KATEGÓRIA 3.)

Tradičný hostinec roka / Pivný výčap, bar a pub – hodnotí sa prioritne atmosféra hostinca, prostredie, obsluha, kvalita a taktiež ponúkaná rôznorodosť piva.

1. Richtár Jakub, Bratislava

2. Red Nose Pub, Košice

3. Sklep Pub , Senica

4. Na 7. schode, Žilina

KATEGÓRIA 4.)

Pivotéka roka / Podniková predajňa pivovaru

1. Urpiner – podniková predajňa, Banská Bystrica

2. Brew Dog SK, Nitra

3. Drink shop, Trenčín

4. Pivotéka Na 7. schode , Žilina

KATEGÓRIA 5.)

Objav roka – pivovar, alebo malý remeselný pivovar, brewpub, produkt

1. Pivovar Kastelán, Oravský Podzámok

2. Pivovar Stupavar, Stupava

3. Pivotéka Na 7. schode, Žilina

4. Štramák , Senica

KATEGÓRIA 6.)

Pivo roka – z pivovaru, alebo aj malého remeselného pivovaru v SR bez obmedzenia veľkosti produkcie pivovaru

1. IPA Atlantis 14, Kaltenecker Rožňava

2. RIS WBM , Buntavar Svit

3. Chopper IPA , Kaltenecker Rožňava

4. Urpiner 16 exkluzívny ležiak

KATEGÓRIA 7.)

Pivný čin roka – udalosť, produkt, publikácia, pivný web, pivný festival

1. Biela vrana , Košice

2. Záhorácky pivný festival 2013 , Prievaly

3. Staromestský beer fest, Bratislava

4. Celosvetové stretnutie zberateľov pivných suvenírov 2013, Martin

KATEGÓRIA 8.)

Sládok roka / vedúci výroby piva – z pivovaru alebo aj malého remeselného pivovaru v SR bez obmedzenia veľkosti produkcie pivovaru

1. Ján Tribulík, Richtár Jakub, Bratislava

2. Marián Bednár, Kaltenecker Rožňava

3. Jozef Buňa, Buntavar, Svit

4. Ľuboš Kružic, Stupavar, Stupava

KATEGÓRIA 9.)

Majster výčapu – muž alebo žena, hodnotí sa odborná znalosť o pive, ako aj praktická zručnosť v čapovaní piva a schopnosť komunikovať so zákazníkom.

1. Erika Szekerešová, Richtár Jakub, Bratislava

2. Peter Škripko, Camelot , Košice

3. Martin Havrila, Golem, Košice

4. Marko Dudáš, Sklep pub , Senica

KATEGÓRIA 10.)

Osobnosť roka z pivovaru – z pivovaru alebo aj malého remeselného pivovaru v SR bez obmedzenia veľkosti produkcie pivovaru.

1. Ing. Ladislav Kovács

2. Ing. Ľubomír Vančo

3. Ing. Beáta Murková

4. Milan Bilík

KATEGÓRIA 11.)

Osobnosť roka v homebrewingu – hodnotí sa mimoriadne úsilie pri vývoji, výskume a dosiahnutí kvality vyrábaného piva v domácich podmienkach.

1. Peter Bognár

2. Martin Fek

3. Maroš Hajduk

4. Peter Hudák

KATEGÓRIA 12.)

Pivovar roka – pivovar alebo aj malý remeselný pivovar v SR bez obmedzenia veľkosti produkcie pivovaru.

1. Pivovar Kaltenecker Rožňava

2. Pivovar Sessler Trnava

3. Banskobystrický pivovar Urpiner , Banská Bystrica

4. Pivovar Stupavar Stupava

KATEGÓRIA 13.)

Dlhodobý prínos slovenskému pivovarníctvu – významná slovenská osobnosť z pivovarníckeho prostredia spojená s výrobou a predajom piva. Prípadne osobnosť inak spojená s pivom, napríklad z prostredia výroby a predaja pivovarských surovín, z výskumu a vývoja pivovarských surovín, prípadne z prostredia spojeného s pedagogickou činnosťou v oblasti pivovarníctva a sladovníctva. Taktiež sa môže jednať o osobnosť spojenú s publikačnou činnosťou, s históriou pivovarníctva, propagáciou pivnej kultúry a pivnej rôznorodosti v SR, alebo aj v zahraničí. Táto cena sa môže vyhlásiť prípadne aj In Memoriam.

1. Ing. Ladislav Kovács. Je priekopníkom vo výrobe pivných špeciálov na Slovensku, je degustátorom na prestížnych medzinárodných pivných súťažiach, publikuje články s pivnou tematikou do odborných časopisov. Je zakladajúcim členom a podpredsedom Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska. V Rožňave organizuje medzinárodnú súťaž v homebrewingu s názvom Slovak Homebrewing Star.

2. Ing. Ľubomír Vančo . Je zakladajúcim členom a predsedom Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska. Hlavný iniciátor pre vznik hnutia – Pivobrana – ochrany nezávislého slovenského piva. Dlhodobo háji voči štátnym úradom záujmy malých pivovarov a presadzuje ešte výraznejšie diferencovanie spotrebných daní pre malé pivovary.

3. Ing. Karol Tomášek . Významná osobnosť československého pivovarníctva – absolvent ChTF SVŠT Bratislava v odbore Kvasná chémia a technológia(1956). Pracoval v Bratislavskom meštianskom pivovare až do jeho likvidácie (1967). Potom bol vedúcim podnikového laboratória Západoslovenských pivovarov. Bol spoluzakladateľom a vedúcim Výskumno – vývojovej základne pri GRT slovenských pivovarov a sladovní (1973 – 1990). Má za sebou bohatú výskumnú, publikačnú a externú pedagogickú činnosť na CHTF, pôsobil aj ako pivovarský expert v zahraničí (Angola). Okrem kvalitných odborných znalostí má vynikajúci prehľad v histórii pivovarníctva. V súčasnosti je na dôchodku, stále sa však živo zaujíma o dianie v pivovarníctve, ktorému zasvätil celú svoju profesionálnu kariéru.

4. Peter Bognár. Významný propagátor pivnej rôznorodosti na Slovensku, publikuje množstvo článkov o pive v slovenských aj medzinárodných médiách. V Košiciach organizuje medzinárodnú súťaž v homebrewingu s názvom Biela vrana.

Odporúčané články

Japonci kupujú slovenský Topvar aj Plzenský Prazdroj Rodinné pivo TROGÁR už aj v bratislavskej reštaurácii KOGO

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...