Slovenskí vodní slalomári v Čunove dominovali

Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský počas kvalifikácie disciplíny C1 muži počas finále Svetového pohára. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) – Slovenskí singlkanoisti dominovali v piatkovej kvalifikácii na finálové preteky Svetového pohára vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove.

V Areáli vodných športov vyhral piatkovú kvalifikáciu Matej Beňuš o 12 stotín sekundy pred Alexandrom Slafkovským.

Obaja sa v druhej jazde v porovnaní s prvou zlepšili. Na trati, ktorú postavil Michal Martikán, sa museli vyrovnať nielen s jej nástrahami, ale aj vetrom, ktorý kýval bránkami. Do semifinále postúpili aj Patrik Gajarský a Karol Rozmuš.

Do sobotňajšieho semifinále postúpili aj všetci traja slovenskí kajakári. Ján Šajbidor skončil v piatkovej kvalifikácii na 3. mieste, Kamil Kaniščák hneď za ním a Martin Halčin bol jedenásty. Kvalifikáciu K1 mužov vyhral Joan Crespo zo Španielska.

Slovenka Katarína Macová sa stala víťazkou kvalifikácie C1 žien. Na domácej trati v Areáli Divoká voda sa Macová síce prvé kolo pokazila, ale v druhej jazde sa výrazne zlepšila a triumfovala s náskokom 58 stotín sekundy pred Francúzkou Mirou Louenovou.

Prvá kvalifikačná jazda nevyšla slovenským deblkanoistom. Najlepšie z tria slovenských lodí zajazdili Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, ktorí obsadili 12. miesto. Bratranci Ladislav a Peter Škantárovci vynechali jednu bránku a obsadili v prvej jazde 16. priečku. Z 25 bránok chybili Pavol a Peter Hochschornerovci až na ôsmich, päť z nich vynechali a sú zatiaľ na nepostupovej 23. pozícii. Do nedeľňajšieho semifinále postúpi 20 najlepších deblkanoe.