Slovenskí volejbalisti prehrali v Európskej lige s Belgickom

1. Belgicko 6 6 0 18:5 16

2. Rakúsko 5 2 3 10:11 8

3. Slovensko 6 2 4 9:13 6

4. Dánsko 5 1 4 4:12 3

SLAGELSE 22. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom záverečnom vystúpení na druhom turnaji A-skupiny základnej fázy jubilejného X. ročníka Európskej ligy v dánskom Slagelse s belgickou reprezentáciou 1:3 (18, -20, -17, -17). Stretnutie trvalo 89 minút.

Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. získali prvý set 21:18.

Dramatickú koncovku druhej časti hry zvládli lepšie volejbalisti Belgicka, zvíťazili 22:20.

V treťom a štvrtom sete uspeli Belgičania zhodne 21:17 a napokon doviedli duel do víťazného konca.

Slovákom patrí v tabuľke priebežná tretia pozícia so ziskom šiestich bodov, vedie šestnásťbodové Belgicko pred Rakúskom (8 bodov).

Na poslednej priečke figurujú Dáni (3 b). V sobotu je v rámci A-skupiny na programe ešte duel Dánsko – Rakúsko, ktorý sa začne o 17.30 h SELČ.

A-skupina (Slagelse/Dán.):

Belgicko – Slovensko 3:1 (-18, 20, 17, 17)

89 min, rozhodovali: Hakkarainen (Fín.) a Kaaber (Nór.), 200 divákov

Belgicko: Verschueren, Van Den Dries, Klinkenberg, Coolman, Van De Voorde, Rousseax, libero Derkoningen (Tuerlinckx, Van Walle, Valkiers, Claes)

Slovensko: Masný, Kohút, Paták, Michalovič, Piovarči, Chrtiansky ml., libero Javorčík (Hruška, Zaťko, Bencz)

Slováci zatlačili svojho súpera od prvej lopty. Po dobrej práci Patáka na sieti či vtipnej Masného ulievke viedli 7:2. V prvom sete pokazili zverenci Štefana Chrtianskeho st. päť podaní, no Michalovič či Chrtiansky ml. dokázali priamo zo servisu aj bodovať. Belgičania znížili na 16:17 a vyrovnali na 18:18. Slováci však záver setu zvládli, na 21:18 zakončil útokom stredom siete blokár Kohút.

Aj druhý set sa hral v réžii slovenských reprezentantov, ktorí si udržiavali viacbodový náskok. Za stavu 17:13 sa na viac ako päť minút prerušil zápas, pretože striedajúci Belgičan Tuerlinckx si hneď počas prvej akcie privodil silný výron v členku. Prestávka viac prospela belgickému tímu, ktorý znížil na 16:17. Na 19:19 vyrovnal esom Klinkenberg a následne Belgičania premenili druhý setbal.

Navrch mali aj v treťom dejstve, v ktorom Slováci len korigovali ich náskok (11:8, 15:11, 20:16).

Vo štvrtom sete reprezentanti spod Tatier tiež len doťahovali manko: z 8:11 síce vyrovnali na 11:11 po Benczovom ese, ale Belgičania odskočili na 11:14 a slovenskí volejbalisti už zápas nezdramatizovali.

Štefan Chrtiansky st. (tréner SR): „Pozitívne je to, že sme urobili krok hore, aj keď napokon s negatívnym výsledkom. V momentálnom stave sme sa presvedčili, že dokážeme hrať s Belgičanmi. Zlomový moment prišiel v druhom sete, keď sme nezvládli pauzu pri ošetrovaní ich hráčov, čo dosť ovplyvnilo náš rozbehnutý tím. Potom sme absolútne stratili rytmus. Belgičania po striedaní úplne zmenili hru, nedokázali sme na to zareagovať. Vo štvrtom sete sme mali ešte šancu, ale súper vychytal ťažké lopty a nedovolil nám vyrovnať.“