Aktualizované: Slovensko na MS v hokeji 2020 v ťažkej A-skupine aj proti Kanade a Švédsku

MS v hokeji 2019: Slovensko - Dánsko
Foto: ilustračné, SITA/Marek Lukáč
  • aktualizované 28. mája 11:39

BRATISLAVA 27. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia sa na budúcoročných majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku predstaví v základnej A-skupine v Lausanne s úradujúcimi vicemajstrami sveta Kanaďanmi, výberom Česka a tiež tímom Veľkej Británie. V utorok predpoludním o tom informovali organizátori podujatia.

Slováci opäť aj proti Britom

Okrem Kanaďanov by v rovnakej skupine mali byť na základe zaužívaného systému aj tímy Švédska (majstri sveta z rokov 2017 a 2018), Česka (na šampionáte na Slovensku 4. miesto), Nemecka, Slovenska, Dánska, Bieloruska (staronový účastník elitnej kategórie a súper Slovákov v kvalifikácii o postup na ZOH 2022) a Veľkej Británie (druhý rok po sebe medzi elitou prvý raz od roku 1951).

Presun Švajčiarov do „béčka“

V základnej B-skupine v Zürichu budú Rusi, zlatí z Bratislavy 2019 Fíni, Američania, domáci Švajčiari, Lotyši, Nóri, Taliani a nováčik z Kazachstanu.

Podľa nasadenia do dvoch skupín na základe rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) po skončení sezóny 2018/2019 mali byť v „slovenskej“ časti domáci Švajčiari, ale organizátori mali právo pristúpiť k menším úpravám pre zvýšenie atraktivity turnaja. Napokon sa potvrdila avizované výmena domácich s Nemcami.

MS v nasledujúcom roku sa budú konať od 8. do 24. mája 2020 vo švajčiarskych mestách Zürich a Lausanne.

MS v hokeji 2020 – zloženie skupín

A-skupina: Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko, SLOVENSKO, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia
B-skupina: Rusko, Fínsko, USA, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia