Slovensko po skúsenosti s totalitou musí pomáhať v boji za slobodu, tvrdí europoslankyňa Lexmann

EP 086734A_MOKOLASIC_PORTRAIT
Europoslankyňa Miriam Lexmann. Foto: Európsky parlament

Slovensko vzhľadom na svoju historickú skúsenosť s totalitou má morálnu povinnosť pomáhať v boji za slobodu tým, ktorým je upieraná. Uviedla to vo svojom stanovisku poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann (KDH/EĽS) v súvislosti so schválením rezolúcie Európskeho parlamentu ku Hongkongu.

Rezolúciu, ktorej spoluautorkou je aj Lexmann, europoslanci prijali 8. júla. Stanovisko poskytol Peter Kravčák z jej kancelárie.

Lexmann je presvedčená, že ochrana ľudských práv a dôstojnosti človeka by mala byť primárnym cieľom každého politika nielen na európskej úrovni, ale i v zahraničnej politike. Poukázala, že v rámci rezolúcie sa jej podarilo vyjednať rázne znenie, ktoré zaväzuje európsku zahraničnú politiku k principiálnym postupom voči porušovaniu ľudských práv vo svete.

Jasným príkladom je bojkot Zimných olympijských hier v Pekingu, a to prostredníctvom neúčasti oficiálnych politických špičiek či zohľadnenie ľudskoprávnej situácie v prípadnom pokračovaní ratifikačného procesu investičnej dohody s Čínou,“ priblížila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miriam Lexmann
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie