Slovensko poskytne Grécku humanitárnu pomoc na odstránenie dôsledkov požiarov

Grecko
Lesné požiare, ktoré zasiahli okolie gréckych Atén, si vyžiadali približne sto obetí. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. augusta (WebNoviny.sk) – Slovensko poskytne Grécku humanitárnu pomoc na odstránenie dôsledkov devastujúcich lesných požiarov, ktoré vypukli 23. júla a vyžiadali si vysoký počet ľudských životov, a spôsobili rozsiahle materiálne škody.

Ministerstvo zahraničných vecí poskytne z prostriedkov oficiálnej rozvojovej pomoci po 25-tisíc eur dvom miestnym samosprávam najviac zasiahnutým požiarom – mestskej časti Marathonos a mestu Rafina. Pomoc je určená predovšetkým miestnemu obyvateľstvu a na obnovu požiarmi zničenej infraštruktúry.

Lesné požiare, ktoré zasiahli okolie gréckych Atén, si vyžiadali zhruba sto obetí. Prevažná väčšina obetí zomrela v plameňoch, niektorí sa utopili v mori, keď utekali pred ohňom, ktorý tiež poškodil viac ako dvetisíc domov.

Štvrtinu z nich musia zbúrať. S ohňom na oboch stranách hlavného mesta spočiatku bojovalo viac ako 600 hasičov a celá grécka letka hasičských lietadiel a helikoptér. Pomoc ponúkli aj Taliansko, Nemecko, Turecko, Cyprus, Španielsko či Izrael.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom