Slovensko skončilo v mix štafete na 12. mieste

Biatlon

CHANTY-MANSIJSK 3. marca (WEBNOVINY) – Štvrtkové preteky miešaných štafiet na majstrovstvách sveta v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku boli tretími a zároveň poslednými v aktuálnej sezóne v rámci podujatí, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie Svetového pohára.

Víťazmi tohto hodnotenia sa stalo na šampionáte bronzové Francúzsko, ktoré vo všetkých troch pretekoch stálo na pódiu pre medailistov. V slovinskej Pokljuke v decembri minulého roka boli tretí, v Presque Isle v USA druhí a teraz v Chanty-Mansijsku opäť na bronzovom stupienku. Spolu im to dalo 150 bodov a to stačilo na celkové prvenstvo. Nemecko na druhej priečke zaostalo iba o dva body, tretí Švédi nazbierali 141 bodov. Zaujímavosťou je, že majstri sveta Nóri skončili až na šiestom mieste.

Slovenskí biatlonisti nastúpili v tejto sezóne iba na dvoje preteky. V Pokljuke skončili na 7. mieste, teraz na MS im patrila vo výsledkovej listine 12. pozícia. Celkovo nazbierali 65 bodov, najviac zo všetkých, ktorí absolvovali iba dvoje preteky a v konečnom poradí vo SP sa zaradili na 12. priečku.