Slovenskú mix štafetu bude rozbiehať Kuzminová

Kuzminová druhá na pretekoch Svetového pohára
Anastazia Kuzminová získala skvelé druhé miesto v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára 2010/2011 v biatlone v talianskej Anterselve. V hodnotení rýchlostných pretekov po šiestich z desiatich naplánovaných sa Kuzminová umiestnila taktiež na druhom mieste. Suverénnou víťazkou pretekov sa stala Nórka Tora Bergerová. Foto: AP Photo/Manzoni/NordicFocus

CHANTY-MANSIJSK 2. marca (WEBNOVINY) – Slovenskú miešanú štafetu vo štvrtkových pretekoch na 2×6+2×7,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku bude rozbiehať dvojnásobná olympijská medailistka z minuloročných Hier v kanadskom Vancouveri Anastasia Kuzminová.

Na druhom ženskom úseku bude Janka Gereková, prvý mužský úsek pripadne Miroslavovi Matiaškovi a finišmanom bude bronzový medailista z Vancouveru Pavol Hurajt.

V takom istom zložení bežali Slováci aj v decembri minulého roka v slovinskej Pokljuke, kde dosiahli svoj historický úspech v tejto najmladšej biatlonovej disciplíne, keď finišovali na 7. pozícii. Vtedy bol na treťom úseku Hurajt a na štvrtom Miroslav Matiaško. Historicky najlepším výsledkom slovenskej miešanej štafety na MS je 10. miesto zo šampionátu v roku 2009 v juhokórejskom Pjongčangu.

Celkovo sa vo štvrtok o 12.30 SEČ na štart postaví až 26 družstiev. So štartovým číslom 1 vybehnú obhajcovia titulu z minulého roka Nemci, tentoraz v zostave Andrea Henkelová, Magdalena Neunerová, Arnd Peiffer, Michael Greis. Neunerová a Peiffer boli členmi nemeckého tímu aj vlani. Medzi favoritov treba počítať aj Nórov v najsilnejšom zložení Tora Bergerová, Ann Kristin Aafedt Flatlandová, Ole Einar Björndalen, Tarjei Bö.

Ak získajú medailu, bude to pre najúspešnejšieho svetového biatlonistu v histórii Björndalena jubilejný 35. vzácny kov z MS v kariére (doterajšia bilancia 14 – 11 – 9). Oprávnenú chuť na pódium pre medailistov si robia aj domáci Rusi, ktorí nastúpia v zložení Svetlana Slepcovová, Oľga Zajcevová, Jevgenij Usťugov, Ivan Čerezov. Bez šancí nie sú ani Francúzi, Švédi, či Ukrajinci. Prekvapiť môžu aj ďalší. Slováci budú chcieť držať krok s najlepšími a potvrdiť, že biatlon v krajine pod Tatrami je zimným olympijským športom číslo jeden.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováAndrea HenkelováArnd PeifferJanka GerekováMagdalena NeunerováMiroslav MatiaškoOle Einar BjörndalenOľga ZajcevováPavol HurajtTora Bergerová