Slovenským volejbalistom sa Final Four vzďaľuje

Volejbal

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v oboch víkendových zápasoch 3. kola základnej fázy prestížnej Európskej ligy v Leviciach so Španielskom. V sobotu podľahli majstrom Európy z roku 2007 a minuloročným finalistom EL 2:3, v nedeľu bol duel síce mimoriadne vyrovnaný, ale zverenci trénera Emanueleho Zaniniho neuhrali ani set. Prepadli sa na dno tabuľky a ich šance na štvrtú účasť vo Final Four v rade sa začínajú dostávať do roviny teórie. Kormidelník slovenského tímu skúša v zápasoch mladých, medzinárodne neskúsených hráčov. Azda práve to je príčinou neúspešných výsledkov. V nedeľnom súboji viedli „zaniniovci“ v druhom sete 21:15, potom však už do konca uhrali iba dve lopty. Aj v koncovkách ostatných setov sa ukázala predovšetkým väčšia skúsenosť na španielskej strane siete. Slováci si budú môcť od Španielov požičané vziať späť už v závere začínajúceho sa týždňa, keď nastúpia na zápasy 4. kola na ich ihrisku v Madride.

Na čele tabuľky A-skupiny, z ktorej majú Španieli istý postup na záverečný turnaj ako jeho organizátor, je Rumunsko, ktoré sa vracia z Anglicka s jedným víťazstvom a jednou prehrou. Briti teda získali skalp ďalšieho tímu zo širšej európskej špičky. Potvrdili, že výkonnosť ich družstva špeciálne vytvoreného pre Hry XXX. olympiády, ktoré sa uskutočnia v roku 2012 v Londýne, ide krôčik po krôčiku hore a už im nepatrí rola „fackovacieho panáka“, akú na medzinárodnej scéne hrali ešte pred dvoma rokmi.

V B-skupine suverénne kraľujú Portugalci. Tí v dvojzápase v Rakúsku pustili jediný set a bez prehry majú na čele tabuľky už trojbodový náskok, ktorý naznačuje, že sú už jednou nohou na záverečnom turnaji. O druhú postupovú pozíciu sa zrejme pobijú Gréci s Turkami. Ich vzájomné duely v gréckej Glyfade sa skončili rovnakým výsledkom 3:0. Najskôr však vyhrali Turci a v odvete Gréci. Počas víkendu sa títo rivali stretnú opäť, tentoraz budú hostiteľmi Turci a teoreticky sa už môže rozhodnúť o tom, kto v polovici júla pocestuje do španielskej Guadalajary bojovať o celkové prvenstvo v VII. ročníku Európskej

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 3. kola základnej fázy Európskej ligy vo volejbale mužov:

A-skupina:

LEVICE: Slovensko – Španielsko 2:3 (22, -19, -22, 20, -12) a 0:3 (-24, -23, -24)

CRAWLEY: Veľká Británia – Rumunsko 3:1 (-21, 18, 18, 16) a 2:3 (23, -15, -21, 22, -10)

Aktuálna tabuľka A-skupiny:

1. Rumunsko 6 4 2 15:11 571:559 10

2. Veľká Británia 6 3 3 13:10 526:511 9

3. Španielsko 6 3 3 12:12 545:546 9

4. SLOVENSKO 6 2 4 8:15 504:530 8

Nasledujúci program:

25. júna (piatok): Rumunsko – Veľká Británia (17.00)

26. júna (sobota): Rumunsko – Veľká Británia (17.00), Španielsko – Slovensko (20.00)

27. júna (nedeľa): Španielsko – Slovensko (20.00)

B-skupina:

GLYFADA: Grécko – Turecko 0:3 (-23, -23, -22) a 3:0 (22, 19, 23)

ST. ANTON AM ARLBERG: Rakúsko – Portugalsko 0:3 (-21, -19, -14) a 1:3 (-22, 20, -15, -17)