Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá
Sprava: Generálny manažér strany Smer-SD Ján Richter, predsedníčka poslaneckého klubu strany Jana Laššáková, podpredsedovia strany Dušan Čaplovič a Marek Maďarič, predseda strany Robert Fico, podpredsedovia strany Pavol Paška, Peter Pellegrini a Peter Kažimír, šéf zboru poradcov predsedu vlády SR Vladimír Faič a podpredseda strany Robert Kaliňák počas slávnostného snemu strany Smer-SD pri príležitosti 15. výročia založenia strany. Nitra, 6. december 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
5. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Smer oslavuje 15 rokov, snem viedol na návrh Fica Paška

BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) – V Nitre sa konala oslava 15. výročia vzniku Smeru-SD. Osemstoosemdesiatdva delegátov slávnostného snemu privítal podpredseda strany Pavol Paška, ktorý je, tak ako zvyčajne, predsedajúcim snemu.

Čas do začiatku snem odpočítavala časomiera, po jeho začatí si delegáti pozreli videoprojekciu záberov zo Slovenska a následnej aj prierez 15-timi rokmi existencie strany. Folklórny súbor Rozsutec zo Žiliny zaspieval slovenskú ľudovú pieseň Na Kráľovej holi a po nej aj štátnu hymnu. Delegáti si už tradične spomenuli na zosnulých členov Smeru-SD za posledný rok.

Obrazom: Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá

Smer sa nemusí nechať urážať

Smer má podľa podpredsedu strany Pavla Pašku na to, aby sa nemusel nechať špiniť a urážať. Ako povedal v diskusii na slávnostnom Sneme Smeru-SD, nie je človekom konfliktu.

Delegátom popísal stretnutie v Bratislave s jedným mužom, ktorému prekáža, ak niekto uráža všetkých voličov Smeru a predstavitelia Smeru nechajú na seba kydať. Preto delegátov vyzval, aby sa bránili.

Premiér a predseda strany Robert Fico v záverečnom krátkom prejave vyhlásil, že Smer-SD sa nemá za čo hanbiť. „Marec 2016 bude náš,“ zdôraznil na záver Snemu Smeru-SD.

Video: Úvod slávnostného Smeru – SD

Cieľom bol poriadok aj stabilita

Strana Smer-SD bola zaregistrovaná na Ministerstve vnútra SR 20. októbra 1999. Ustanovujúci snem strany sa konal 11. decembra 1999 v Stupave. Za predsedu bol zvolený Robert Fico, ktorý sa o post uchádzal ako jediný kandidát. Na post predsedu nepodali účastníci snemu nijaké iné personálne návrhy. Zo 128 hlasov získal Fico 127, jeden bol neplatný. Snem rozhodol, že predsedníctvo bude zložené z 10 členov a schválil stanovy strany.

Podľa predsedu strany, bývalého člena Strany demokratickej ľavice (SDĽ) Roberta Fica vznikol Smer z presvedčenia, že politika na Slovensku sa má robiť iným štýlom a spôsobom ako doteraz. Prvoradým programovým cieľom Smeru bolo nastolenie poriadku, spravodlivosti a stability. Smer sa nezaradil ani do ľavého, ani do pravého politického spektra.

V roku 2004 delegáti slávnostného piateho snemu Smeru v Bratislave odsúhlasili integráciu so Sociálnodemokratickou stranou Slovenska (SDSS), Stranou demokratickej ľavice (SDĽ) a Sociálnodemokratickou alternatívou (SDA). Oficiálny názov strany je odvtedy Smer-sociálna demokracia a do loga pribudla červená socialistická ruža. V roku 2007 strana integrovala aj Ľavicový blok Jozefa Kalmana.

Odporúčané články

Fico: Smer si posilnil pozíciu, pravica utrpela debakel Fico preplatí študentom cestovné aj u súkromníka RegioJet

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...