Sneh narobil v Bratislave problémy, MHD meškala aj 30 minút

Sneh komplikuje v Bratislave dopravu, MHD mešká aj 30 minút
V centre mesta meškajú spoje MHD približne 10 minút. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Bratislavská mestská hromadná doprava (MHD) po rannom meškaní spôsobenom počasím už jazdí bez zdržaní. Bez problémov jazdia aj električky. Ako informuje Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke, pracovníci v noci aj počas dňa čistili koľajové trate a výhybky, aby bola električková doprava plynulá.

Obrazom: Prvý sneh v Bratislave, linky majú meškanie

Sneženie v pondelok ráno skomplikovalo dopravu najmä v okrajových a kopcovitých častiach Bratislavy. Napríklad na Dolných honoch či v Devínskej Novej Vsi meškali spoje 30 minút, v centre mesta približne 10 minút. Bratislavská radnica ráno poslala do ulíc všetkých 54 vozidiel zimnej údržby i 89 pracovníkov.

Na horských priechodoch v Žilinskom kraji hlásia cestári jeden až tri centimetre utlačeného alebo kašovitého snehu a upozorňujú, že sú potrebné zimné pneumatiky. So snehom treba počítať na priechodoch Donovaly, Makov, Huty, Príslop a Fačkov.

Podľa centrálneho dispečingu Slovenskej správy ciest zasnežené sú aj cesty I/11 medzi Žilinou a Čadcou a hraničnými priechodmi s Poľskom a Českom, I/18 medzi Bytčou a horským priechodom Makov, I/70 medzi Kraľovanmi a Dolným Kubínom, I/59 medzi Dolným Kubínom a Trstenou a tiež rýchlostná cesta R3 medzi Tvrdošínom a Trstenou.

Pre nákladné autá s dĺžkou viac ako 12 metrov sú v Žilinskom kraji po celú zimu uzavreté horské priechody Semeteš, Rovná Hora, Huty a Príslop. Kamióny nad 7,5 tony nesmú v zime jazdiť po ceste z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej a ani cez Rovnú Horu medzi Terchovou a Zázrivou. Po celú zimu je pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov uzatvorená aj cesta I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom