Snoop Dogg a Mary J. Blige dlhujú na daniach státisíce

Mary j blige
Speváčka Mary J. Blige Foto: SITA/AP
Snoop Dogg
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Americký rapper Snoop Dogg dlhuje na daniach viac ako 546-tisíc amerických dolárov (v prepočte zhruba 409-tisíc eur). Zaplatiť musí americkému Federálnemu daňovému úradu (IRS).

Rapper s občianskym menom Calvin Cordozar Broadus Jr. si dlh vytvoril v rokoch 2009 (102-tisíc) a 2011 (444-tisíc). Pre 41-ročného hudobníka však tieto problémy nie sú ničím novým. Už za rok 2008 dlhoval vyše 476-tisíc dolárov, ktoré ale po urgencii zo strany IRS dodatočne zaplatil.

Ešte vyššiu sumu dlhuje na daniach americká r’n’b speváčka Mary J. Blige. Jej dlh voči štátu New Jersey sa vyšplhal až na vyše 901-tisíc dolárov (približne 676-tisíc eur). Pre 42-ročnú hviezdu to pritom nie je jediný finančný problém. Len nedávno ju zažalovali preto, že istej banke nesplatila pôžičku 500-tisíc dolárov (asi 375-tisíc eur).

Pre nesplatenie pôžičky Signature Bank čelila žalobe aj vlani v máji a predtým mala problémy jej charitatívna organizácia The Mary J. Blige and Steve Stoute Foundation for the Advancement of Women Now, ktorá vraj oklamala študentky čakajúce na štipendium.

Snoop Dogg debutoval v roku 1993 s albumom Doggystyle. Nasledovali nahrávky Tha Doggfather (1996), Da Game Is To Be Sold, Not To Be Told (1998), No Limit Top Dogg (1999), Tha Last Meal (2000), Paid Tha Cost To Be Da Boss (2002), R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece (2004), Tha Blue Carpet Treatment (2006), Ego Trippin‘ (2008), Malice N Wonderland (2009) a Doggumentary (2011).

Predvlani tiež vydal spoločný album Mac & Devin Go To High School s rapperom Wiz Khalifom. Z tejto nahrávky pochádza aj skladba Young, Wild & Free (feat. Bruno Mars), ktorá bola nominovaná na prestížnu cenu Grammy v kategórii Najlepšia rapová skladba. Snoop Dogg bol na Grammy nominovaný už 15-krát, zatiaľ však ani raz neuspel. V súčasnosti pripravuje pod pseudonymom Snoop Lion svoj prvý reggae album s názvom Reincarnated.

Kariéra Mary J. Blige sa začala v roku 1992, keď speváčka vydala debutový album What’s the 411?. Celkovo má na konte desať štúdiových nahrávok, z ktorých šesť je multiplatinových. Doteraz sa jej podarilo predať až 50 miliónov albumov a 15 miliónov singlov.

Podľa magazínu Billboard je najúspešnejšou r’n’b interpretkou ostatného štvrťstoročia, magazín Rolling Stone ju zas zaradil do svojho rebríčka 100 najlepších spevákov všetkých čias. Je jediným interpretom, ktorému sa podarilo získať Grammy v kategóriách pop, rap, gospel aj r’n’b. Na konte má dovedna deväť Grammy, získala tiež štyri American Music Awards, desať Billboard Music Awards či dve World Music Awards.

Informácie pochádzajú z webovej stránky tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mary J. BligeSnoop Dogg