Snoop Dogg si na nový album pozval Chrisa Browna aj Ritu Oru

Snoop Dogg
Snoop Dogg Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) – Americký rapper Snoop Dogg vydá 23. apríla pod pseudonymom Snoop Lion svoju dvanástu sólovú štúdiovku s názvom Reincarnated, ktorá bude jeho prvým reggae albumom.

Ako hostia sa na nahrávke predstavia napríklad Drake, Chris Brown, Rita Ora, T.I., Busta Rhymes, Akon, Popcaan a Mavado. Snoop Dogg z novinky predstavil zatiaľ tri single – La La La, Here Comes The King a Lighters Up.

Spolu s albumom vyjde aj rovnomenný dokumentárny film, ktorý bude mať premiéru na festivale South By SouthWest v texaskom Austine.

Štyridsaťjedenročný Snoop Dogg debutoval v roku 1993 albumom Doggystyle. Nasledovali nahrávky Tha Doggfather (1996), Da Game Is To Be Sold, Not To Be Told (1998), No Limit Top Dogg (1999), Tha Last Meal (2000), Paid Tha Cost To Be Da Boss (2002), R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece (2004), Tha Blue Carpet Treatment (2006), Ego Trippin‘ (2008), Malice N Wonderland (2009) a Doggumentary (2011).

Predvlani tiež vydal spoločný album Mac & Devin Go To High School s rapperom Wiz Khalifom. Snoop Dogg bol už 16-krát nominovaný na cenu Grammy, zatiaľ však ani raz neuspel.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris BrownRita OraSnoop Dogg