Sobotňajšie výsledky 12. kola Corgoň ligy

Bez názvu
Zľava: Filip Šebo z Bratislavy a Róbert Cicman z Košíc v zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 12. kola futbalovej Corgoň ligy Foto: SITA

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn sobotňajších výsledkov 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 23. Milinkovič (z 11 m) – 33. Žofčák, 63. Šebo, ŽK: 37. Tofiloski, 46. Kolbas – 30. Guédé, 56. Dobrotka, rozhodovali: Šipoš – R. Sluk, Vorel, 1350 divákov

Košice: Tofiloski – Kolbas, T. Dobias (46. I. Djokovič), R. Cicman, Čonka – K. Kuzma (84. Pačinda), Šinglár – Milinkovič, Karaš (74. U. Matič), Pavol Jurčo – D. Škutka

Slovan: Putnocký – Jánošík (46. F. Kiss), Saláta, Dosoudil, Dobrotka – Bagayoko (61. Ivana), Božič, Guédé, Žofčák – Halenár (84. Kordič), Šebo

Dvadsať minút sa v Čermeli nedialo na ihrisku nič. Obe mužstvá sa sústredili predovšetkým na defenzívu, a tak brankári nemali prakticky žiadnu robotu. Vzruch nastal až v 22. min, keď Guédé v šestnástke fauloval Karaša a nariadenú jedenástku premenil Milinkovič. O tri minúty neskôr Šebov volej vystrašil Tofiloského, ktorý loptu len vyrazil pred seba. V 33. min hostia vyrovnali z nevinnej akcie. Žofčák z ľavej strany poslal asi z 30 m strieľaný center do šestnástky domácich, ktorý na prekvapenie všetkých skončil v sieti. Ten istý hráč o dve minúty neskôr spoza pokutového územia prudko vystrelil, Tofiloski vyrazil loptu na roh. V 36. min Kolbas poslal takmer z polovice ihriska ´malú domov´, ktorú vystihol Šebo. Útočník „belasých“ obišiel i gólmana Tofiloského, ten ho fauloval a jedenástka sa zahrávala aj na druhej strane. Košický brankár však svoju chybu napravil a Halenárov pokus chytil.

Hneď po obrátke slovanisti pokračovali v útočnom ťažení, keď v 47. min tvrdú strelu Šeba z 25 m vytlačil Tofiloski na brvno. Ďalšími dvoma strelami spoza šestnástky sa prezentoval Halenár, no pri oboch domáci brankár bez problémov zasiahol. V 63. min sa hostia ujali vedenia, keď po ofsajdom zaváňajúcej situácii bežali Halenár so Šebom sami na Tofiloského a druhý menovaný pohodlne do prázdnej bránky skóroval. Záverečná snaha domácich priniesla len hlavičku Djokoviča, tá však skončila v rukách Putnockého.

Hlasy po stretnutí:

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): „Inkasovali sme dva góly, ktoré boli z kategórie lacných. Chlapcom nemám čo vyčítať, odohrali dobrý zápas, no škoda, že sme nebodovali.“

Karel Jarolím (tréner Slovana): „Chceli sme v Košiciach vyhrať, aby sme si udržali kontakt so špicou tabuľky, čo sa nám aj podarilo. Inkasovali sme síce na začiatku po banálnej chybe, no ešte do prestávky sme vyrovnali. Škoda, že sme z jedenástky nestrelili aj druhý gól. Dali sme ho však po prestávke a domov si vezieme tri body.“

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 39. Papaj – 21. Ďubek, ŽK: 60. Macko – 14. J. Maslo, rozhodovali: Valášek – Slyško, Poláček, 1074 divákov

Prešov: Jakub Diviš – P. Petráš, Farbák, Bašista, Josl – Baran – Papaj, Macko (80. M. Pekár), Vršajevič (77. Ján Leško) – Belejík (46. P. Katona), Ľ. Meszároš

Ružomberok: Hrdlička – Gallo, J. Maslo, Kostelný, P. Maslo – Hoferica (90.+ Ivan Kotora) – Ďubek (84. V. Kováč), A. Sloboda, Sivčevič, Pilár (77. Lovás) – Kroupa

Úvod zápasu patril Prešovčanom, ale na prekvapenie divákov ako prví udreli v 16. min hostia. Sloboda ‚nasadil‘ na ľavej strane jasličky Joslovi, našiel v šestnástke nekrytého Ďubeka, a ten nedal Divišovi šancu – 0:1. Domácich gól zaskočil a na ihrisku pôsobili viac ako utrápene. Ružomberčania umne držali loptu a nedovolili domácim takmer nič. Až v 39. min vyšla Prešovčanom rýchla rozohrávka priameho kopu z vlastnej polovice, Josl pekným pasom našiel nabiehajúceho Papaja, ten si loptu spracoval a nekompromisne rozvlnil sieť za gólmanom Hrdličkom – 1:1. V závere prvého dejstva ešte mohli domáci streliť aj druhý gól, ale nebezpečne vyzerajúce centre Papaja po priamom kope a následnom rohu nedokázali ani na viackrát dotlačiť do ružomberskej bránky.

Druhý polčas sa niesol v znamení Prešova, hostia počas neho len bránili a na dostrel domácej bránky sa dostali azda dvakrát. V 68. min mohol Ďubek svojím druhým gólom rozhodnúť, ale vo vyloženej šanci slabou strelou dal vyniknúť Divišovi. Domáci z tlaku nič nevyťažili, v náznakoch šancí sa síce ocitli Macko či Katona, no pozorná ružomberská obrana si gól streliť nenechala. V samotnom závere mohli pri tlaku Prešova hlavičkami rozhodnúť Baran a Farbák. Pokus prvého letel nad, hlavičku druhého zlikvidoval Hrdlička.

Ladislav Pecko (tréner Prešova): „Opäť sme inkasovali gól z prvej vyloženej šance súpera, a to poznačilo celý zápas. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, ale bohužiaľ sa nám nepodarilo streliť víťazný gól.“

Goran Milojevič (tréner Ružomberka): „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Prešov nás zatlačil. Bolo dobré, že sme dali prvý gól. Až na posledných 15 minút som s výkonom mužstva spokojný.“

MFK Dubnica – FC Nitra 1:1 (0:1)

Góly: 58. Gorelka – 38. I. Hodúr (z pok. kopu), ŽK: 45. Kolčák, 55. Bruško – 56. M. Kolmokov, ČK: 90. M. Kolmokov (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth – Brendza, Cuninka, 1360 divákov

Dubnica: P. Bajza – M. Ižvolt, Nosek, Klabník, Beňo – J. Vavrík (86. Duga), Kolčák, Augustíni (46. Hector Tubonemi), Grabež (88. Ulrich) – Bruško – Gorelka

Nitra: Chudý – Igor Kotora, M. Kolmokov, Martin Tóth, Áč – R. Valenta (87. Kaspřák), Šimončič, I. Hodúr, J. Leško – R. Sloboda (69. Glenda), Mikuš (90.+ M. Košút)

Domáci boli presvedčení o tom, že môžu proti Nitre uspieť iba výraznou aktivitou, a preto si od začiatku duelu vytvárali sľubné akcie. Po pravej strane ihriska ich ťahal Ižvolt. Najprv dával loptu na dobiehajúceho Gorelku, ktorého prekrižoval Tóth a následne so strelou Augustíniho po zemi hosťujúci brankár nemal problémy. Ižvolt bol na začiatku akcie aj v 11. min, ale Tóth prekazil vystreliť Vavríkovi. Domáci futbalisti zbytočne váhali so streľbou. Takmer sa im to vypomstilo v 19. min, keď lopta prepadla cez Augustíniho a z následného protiútoku opečiatkoval Hodúr ľavú žrď. V 36. min Vavríka odstavil tesne pred bránkou Áč a z protiútoku sa zrodil polčasový úspech hostí. Za faul Ižvolta na Mikuša realizoval v 38. min úspešne pokutový kop Hodúr – 0:1.

Domáci posilnili do druhej polovice ofenzívu, pri Gorelkovi začal dobre pracovať Hector Tubonemi. Zlepšila sa aj hra stredovej formácie. V 58. min Kolčák vystrelil prudko po zemi, pre Chudého to nebezpečenstvo neznamenalo. Vzápätí však hosťujúceho bra nkára prekonal Gorelka a vyrovnal na 1:1. O minútu neskôr Bajza inštinktívne chytil hlavičku Mikuša, mladý nitriansky hráč bol najiniciatívnejší na trávniku a pričinil sa o viaceré akcie Nitry. V 69. min Grabež už umiestňoval loptu do siete hostí, ale Kolmokov ju stihol vykopnúť z bránky. V 79. min sledovali diváci Mikušovu streleckú parádu a skvelý zákrok Bajzu. Zápas sa končil dosť nervózne, oba tímy chceli zvíťaziť, napokon sa to nepodarilo ani jednému.

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Diváci videli veľmi dobrý zápas. V prvej polovici sme mali dobrú fázu až do gólu hostí. Chýbal nám dôraz v koncovke. Akcie, ktoré sme mali zakončovať, sme si komplikovali ďalšími prihrávkami. Podľa počtu striel a priebehu hry je remíza spravodlivá.“

Ivan Galád (tréner Nitry): „Bol to dobrý zápas, v ktorom chceli obe mužstvá uspieť. Po víťazstve sme túžili aj my, mali sme naň príležitosti, ale nedokázali sme ich využiť. V dvoch zápasoch na pôde súpera sme získali štyri body, takže sme spokojní.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Dukla Banská Bystrica 0:0

ŽK: 60. R. Konečný, 85. Z. Harsányi – 61. M. Pančík, rozhodovali: Kružliak – Lieskovský, Petríček, 4177 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč – I. Obert (82. Halimi), Struhár, Hrabáč, R. Konečný – Helísek, Boya Ntsogo, Hílek, Michal Gašparík – Z. Harsányi, Matůš (74. N´Kendo)

Banská Bystrica: Boroš – Brašeň, Adámik, P. Vajda, Savič – Pečovský, Marek Hlinka – Pich, V. Gajdoš (76. Uškovič), T. Hučko (46. M. Pančík ml.) – A. Hesek

Diváci po štyroch týždňoch opäť zaplnili dunajskostredský štadión a v úvode videli domáci tlak. V 6. min Vajdovu rozohrávku vystihol Harsányi, ale sám pred Borošom nepochodil. Po následnom rohu Struhár z dobrej pozície prestrelil. Na druhej strane lopta po Savičovom polocentri-polostrele poskočila pred Kováčom, domáci gólman však bol pozorný. V 19. min kombináciu Obert – Helísek zakončil prudký center, ktorý Matůš ani Harsányi nedotlačili do bránky. O minútu Gašparíkov priamy kop od postrannej čiary takmer prekvapil Boroša, ktorý čakal center a loptu s námahou vyrazil na roh. V 24. min sa Helísek nádherne uvoľnil cez štvoricu brániacich hráčov a spoza šestnástky napálil tesne nad bránlu. Potom prišli hluché minúty, ktoré prerušili len slabé strely Gajdoša.

V druhom polčase diváci veľa futbalovej kvality nevideli. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a nebezpečenstvo hrozilo len po štandardných situáciách a strelách z diaľky. Hneď po nástupe mal gól na kopačke Pečovský, ktorého ďalekonosná strela lízala ľavú žrď. V 53. min Gašparíkov roh Matůš hlavou tesne minul. Na domácej strane bol najbližšie ku gólu v 73. min Gašparík, ktorého utešenú strelu z priameho kopu vyrazil Boroš z horného rohu bránky. V 80. min sa v šestnástke uvoľnil Uškovič a jeho prízemný center poslal Pich tesne vedľa. V závere mal dva dobré strelecké pokusy Helísek, ale gól nedal. Po bezgólovom rezultáte domáci hráči DAC natiahli svoju šnúru bez prehry na 5 zápasov.

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Videli sme dobrý, rušný zápas. Prvých 30 minút sme mali rozhodnúť, vytvorili sme si dostatok šancí. Potom súper vyrovnal hru a bolo to o tom, že kto dá gól, zvíťazí. Mali sme viacero zranených hráčov, na lavičke nám chýbala kvalita. Navyše sme museli dvakrát nútene striedať, takže napokon musíme byť spokojní aj s bodom.“

Karol Marko (tréner Banskej Bystrice): „Zápas mal všetko okrem gólov. Brankári boli najvyváženejšími hráčmi svojich mužstiev. Videli sme pekný a útočný futbal dvoch kultivovaných mužstiev pred peknou návštevou, mne osobne sa veľmi páčil. DAC hrá dobrý futbal, ale my sme boli dobre pripravení. Bod je pre nás dobrý, aj keď sme chceli vyhrať.“

FK Senica – FC Spartak Trnava 1:2 (1:0)

Góly: 13. O. Smetana – 89. Gross, 90.+ Bicák, ŽK: 44. Križko, 45.+ O. Smetana, 49. J. Gajdošík, 57. Jaroslav Diviš, 79. Merzič, 85. Faldyna – 33. Koro Kone, 50. Kaščák, 76. Wellington, 87. R. Procházka, 89. Gross, 90.+ P. Čarnota, rozhodovali: Trutz – Benko, Tomčík, 4169 divákov

Senica: Bolek – Merzič (90.+ Komárek), R. Pillár, J. Gajdošík, Lukšík – Križko – Jaroslav Diviš, Wijlaars, T. Kóňa, Piroska – O. Smetana (81. Faldyna)

Trnava: M. Raška – P. Čarnota, Diallo, Gross, Machovec – Kaščák – R. Procházka, Čorič (69. Mikovič), Bicák – Wellington (87. J. Čarnota), Koro Kone

Vo výbornej atmosfére sa stretli v krajskom derby mužstvá z horných priečok tabuľky. Zo začiatku bolo stretnutie vyrovnané, domáci hrali skôr na brejky a loptu mali viac Trnavčania. V 13. min prišiel gólový moment, keď sa po centri hlavou presadil vysoký utočník Smetana, pričom si brankár hostí Raška na loptu siahol – 1:0. Pekný moment predviedli Seničania v 18. min po pase Kóňu na Jaroslava Diviša, český záložník však zakončoval zvnútra šestnástky vedľa. V druhej polovici prvého dejstva mali Trnavčania prevahu, no senická defenzíva pracovala dobre. Jedinú vážnejšiu možnosť na vyrovnanie mal v 40. min Koro Kone, ale jeho hlavičku po rohu Bicáka na bránkovej čiare vykopol Jaroslav Diviš. Na druhej strane bol brankár Raška v permanencii po zakončení O. Smetanu, bol z toho však iba rohový kop. Do kabín odchádzali spokojnejší Záhoráci.

V druhom polčase boli Trnavčania 30 minút lepším tímom, ale senická obrana pracovala pozorne a hostí do šancí vôbec nepúšťala. Naopak, z rýchlych protiútokov mohli Seničania zvýšiť svoj náskok. V 55. min Divišova strela zo šestnástky bola stečovaná na roh. V 60. min musel byť zápas po prvýkrát prerušený pre dymovnicu, celkovo bolo pre veľké vyčíňanie trnavských fanúšikov prerušené dvakrát. Zlomovým momentom zápasu bola 80. min. Po krásnom úniku dal Jaroslav Diviš loptu ako na podnose Piroskovi, no ten nepochopiteľne netrafil prázdnu bránku Spartaka. Seničanom sa táto šanca vypomstila v samom závere stretnutia. V 89. min po priamom kope vyrovnal krásnou hlavičkou do pravej šibenice Gross. Dokonalé dielo obratu Trnavčania dosiahli v nadstavenom čase, keď úplne rozobrali senickú obranu. Po krásnej kombinačnej akcie Koro Kone ponúkol loptu Bicákovi, a ten do prázdnej bránky upravil na 2:1 pre hosťujúci tím.

Stanislav Griga (tréner Senice): „Bol to dobrý zápas pred výbornou kulisou. Trnava bola futbalovejšia a mala dobré štandardky, ale my sme boli viac nebezpeční. Záver zápasu bol pre nás nešťastný. Keby však predtým Piroska premenil vyloženú šancu, bolo by po zápase a k takémuto vyvrcholeniu nemuselo prísť.“

Dušan Radolský (tréner Trnavy): „Videli sme zaujímavý zápas, v ktorom oba tímy ponúkli rozdielne taktiky. My sme hrali aktívne v ofenzíve, Seničania mali naopak výborné kontry. Dôležitým momentom zápasu bola zahodená súperova šanca. Z víťazstva sa tešíme.