Sobotňajšie výsledky 4. kola Corgoň ligy 2010/2011

Bez názvu
Bello Issiaka z MŠK Žilina strieľa gól na 3:0 počas zápasu 4. kola Corgoň ligy sezóny 2010/2011, medzi MŠK Žilina a FC Nitra Foto: SITA/Ján Grajciarík

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – Corgoň ligy:

MFK Košice – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 54. Ďubek (z 11 m), ŽK: 54. Čonka, 55. Čukič, 61. Škutka – 10. Kostelný, 64. Kováč, ČK: 68. Čukič (Košice) po druhej ŽK, rozhodovali: Trutz – Mókoš, Bóllo, 1160 divákov

V prvom polčase boli v Čermeli jasne lepší hosťujúci hráči. Už v 6. min Djokovič zle kontroloval loptu pred vlastným brankárom, čo využil Ďubek, no trafil len košického gólmana. O minútu na to Kostelný nebezpečne hlavičkoval nad. V bojovnom zápase síce mali opticky loptu na kopačkách viac hosťujúci hráči, no zápas sa na dlhé minúty odvíjal len medzi šestnástkami. Striel na bránku, či šancí bolo minimum. Chovancov priamy kop v 25. min Tofiloskeho vôbec nevystrašil. Po polhodine hry po prvý raz vystrelili na bránku aj domáci, no Čukičov priamy kop Hrdličku veľmi nezamestnal. Tesne pred odchodom do šatní mal dobrú príležitosť Kroupa, ale jeho volej išiel nad.

Po prestávke s obraz hry nezmenil a ďalej udávali tón Liptáci. Ďubekovu strelu ešte Tofiloski na dvakrát kryl, no v 54. min Čonka fauloval Kroupu v šestnástke a nariadenú jedenástku premenil Ďubek. Hostia boli pri chuti a v priebehu 8 minút si vypracovali tri výborné šance. Najprv v 64. min Hoferica vo vyloženej možnosti trafil Tofiloskeho, o tri minúty neskôr Kolbas v poslednej chvíli zachránil pred Chovancom a v 72. min Hoferica v ďalšej príležitosti mieril len do brankára Košíc. Pravda, v tom čase už hrali domáci bez vylúčeného Čukiča. V 77. min síce priamy kop Juhara vystrašil brankára Hrdličku a to bolo z domácej strany všetko. Hostia potom umnou hrou pohodlne ustrážili víťazstvo.

MFK Dubnica – FC Spartak Trnava 0:4 (0:2)

Góly: 10., 33. a 59. Ľ. Bernáth, 71. R. Procházka (z 11 m), ŽK: 60. Klabník, 70. Nosek – 20. J. Čarnota, 76. R. Procházka, rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Mikulaj, 3650 divákov

Trnava sa od začiatku chytila svojej príležitosti a rozbehla zápas v dobrom tempe. Dostávala sa k štandardným situáciám a rýchlo strelila gól. Už v 5. min sa Wellington zbavil dubnického obrancu, odcentroval a Bernáth presným zásahom potvrdil svoju streleckú formu. Potom domáci Bajza zlikvidoval pokus Kone Kora, zvládol aj únik Bernátha a do tretice Bicák zakončoval nepresne. Prevaha hostí sa prejavila aj v 33. min, kedy opäť Bernáth hlavičkou zvýšil na 2:0. V 45. min zachraňoval pred odchodom do šatní Bajza pred Wellingtonom. Domáci v úvodnom dejstve nevedeli zlepšiť rozohrávku, ich prejavu chýbala istota a dopredu Dubnice prakticky nehrala.

Druhá polovica zápasu začala snahou domácich otočiť vývoj, čo sa nepodarilo, lebo z prvého protiútoku hostí v 59. min dal Bernáth hlavičkou tretí gól. Dubnica s ťažkosťami odolávala náporu súpera, nedarilo sa jej vrátiť do zápasu. Nevyšiel pokus Bruška, ani snaha Porázika v skrumáži. Konečný výsledok stanovil v 71. min Procházka z pokutového kopu za faul na Wellingtona.

DAC 1904 Dunajská Streda – FK Senica 2:3 (0:1)

Góly: 51. Harsanyi (z 11 m), 74. Yavarzadeh – 34. Jaroslav Diviš, 70. Kóňa, 83. Strnad, ŽK: 21. Pavol Ďurica, 82. Yavarzadeh – 78. Merzič, 90.+Szegedi, rozhodovali: Hracho – Brendza, Jenčura, 3895 divákov

Plný kotol hnal domácich od úvodu za vytúženými bodmi. Ich úvodný tlak však dlho nevydržal aj kvôli tomu, že hostia, najmä Kóňa, Diviš, Piroska a Smetana znamenali neustálu hrozbu pre Kissovu bránku. V 8. min vypálil tvrdo Helísek. Jeho strelu z dolného ľavého rohu však Bolek vyrazil. Vzápätí na druhej strane Kóňa vysunul rýchlonohého Diviša, ktorý sám na ľavom krídle krížnou strelou minul bránku. V 20. min po Struhárovej chybe aktívny Piroska z 20 metrov namieril do brvna. Nasledovala rýchla kontra domácich na jej konci bol Gašparíkov center na zadnú žrď a Yavarzadeho efektné nožničky, no lopta letela nad bránu. Ďalšie minúty patrili hosťom. Piroskovu strelu však pozorný Kiss kryl a onedlho Kóňa z hranice šestnástky umiestnil strelu tesne vedľa. V 34. min sa hostia ujali vedenia. Diviš sa v súboji jeden na jedného proti Struhárovi pekne uvoľnil a zvnútra šestnástky oblúčikom prekonal Diviša 0:1.

Druhý polčas začali domácim tlakom, ktorý korunoval vyrovnávajúci gól v 51. min. Wijlaars fauloval v šestnástke Oberta a nariadenú penaltu Haršányi tvrdou strelou po ľavej ruke Boleka premenil. V 56. min mohli domácich vyhrávať po Obertovom prízemnom centri nikým nekrytý Yavarzadeh z päťky napálil do Boleka a odrazenú loptu poslala Gašparík do bočnej siete. V 65. min vysunul Haršányi Helíska, ktorý zbehol popri obrancovi, ale trafil len Boleka. V 70. min po ojedinelom útoku Senice vyhral Smatana hlavičkový súboj a Kóňa tvrdou strelou spoza šestnástky nechytateľne trafil ľavý dolný roh – 1:2. O štyri minúty bolo opäť vyrovnané Nikoličov jemný center na konci pekne kombinácie umiestnil hlavou k pravej žrdi Yavarzadeh. V 83. min nečakane udrelo na druhej strane. Po dlhom centri a chybe stredu domácej obrany voľný Strnad strelil tretí rozhodujúci gól hostí.

MŠK Žilina – FC Nitra 5:1 (3:0)

Góly: 18. a 33. Bello, 16. Zošák (z pok. kopu), 75. Šourek, 90.+ Fotyik – 82. Šimončič, ŽK: 15. Štetina 50. S. Bališ (obaja Nitra), rozhodovali: Fajčík – E. Weiss, Lieskovský, 3412 divákov

Prvú šancu v zápase mali domáci, keď v 7. min po rohu hlavičkoval nebezpečne Piaček, lopta smerovala tesne nad bránku. V 16.min po peknej akcii na jeden dotyk vysunul Jež Oravca a brániacemu Štetinovi nezostalo nič iné, len ho faulovať. Nariadenú penaltu poslal Zošák bezpečne k žrdi – 1:0. Onedlho prišla ďalšia pekná akcia domácich, Zošák odcentroval zľava, Poliačekova strela ešte skončila na žrdi, ale na dorážku Bella z ôsmich metrov už hosťujúci brankár nemal nárok. Nitrania hrali v obrane chaoticky a vlastnou nekonsolidovanosťou ponúkali domácim šance. Z ojedinelej šance Nitranov mohol znížiť Hodúr, netrafil však odkrytú bránku. MŠK valcoval súpera, Jež centroval, brankár Hroššo podbehol loptu a Bello pohodlne dorazil loptu do siete – 3:0. V 38. min Mrázov ďalekonosný center našiel hlavu Oravca, ten však hlavičkoval len do náručia Hrošša. Na konci prvého polčasu mal po ďalšom chaose v nitrianskej obrane veľkú šancu Zošák, ale zoči-voči brankárovi mieril z desiatich metrov len doňho.

V druhom polčase domáci s prehľadom kontrolovali hru. Center Ježa v 57. min bol na nabiehajúceho Oravca k vzdialenejšej žrdi pridlhý. Po ďalšom centri Patrika Mráza a Oravcovej hlavičke z päťky si mohol Hroššo vydýchnuť. V 72. min si na rohu pokutového územia dlhý center spracoval Angelovič a následne vystrelil, jeho krížna strela však skončila niekoľko metrov vedľa pravej žrde. Onedlho sa strelecky presadil aj domáci obranca Šourek, ktorý po ďalšom zmätku v obrane Nitry dokopol špičkou kopačky loptu do bránky. Pri ojedinelej akcii Nitry sa prekľučkoval obranou Leško, zblízka vystrelil Mikuš, ale lopta išla nad. Hosťom sa podarilo skórovať v 82. min, keď sa presadil Šimončič. Potom prešprintoval cez polovicu ihriska Rilke, jeho strela spoza obrancu však Hrošša neprekvapila. V 87. min spálil tutovku Mráz, keď ho krásne vysunul Bello, tiesnený žilinský hráč napálil loptu nad brvno. Žilina v nadstavenom čase pridala ešte jeden gól, keď unikla dvojica hráčov, z prav

ej strany odcentroval Rilke, Fotyik pohodlne skóroval z päťky a uzavrel skóre na 5:1.

FC ViOn Zlaté Moravce – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)

Gól: 81. Náther, ŽK: 2. Pavlenda, 20. Ondrejka – 29. Kica, 52. Piter-Bučko, 67. M. Baran, rozhodovali: Samotný – Balko, Kubačka, 1528 divákov

Úvodne dejstvo prinieslo obojstranne opatrný futbal. V 5. min sa dostal k strele Cicman, Kuciak jeho strelu s prehľadom kryl. Následne pohrozili domáci, Candrákovu strelu Cicman odvrátil na rohový kop. Ten rozohral Ondrejka, ale Stojanovičovu gólovú hlavičku na bránkovej čiare odvrátil obranca hostí. V 19. min Chren nabil Babicovi, jeho strelu však pozorný Diviš kryl. Vzruch priniesol záver polčasu, najskôr sa Tomko šikovne obtočil okolo obrancu, Diviš jeho strelu vytlačil na roh. Do vedenia mohli ísť hostia v 43. min, keď Katona našiel Bognára ale jeho strelu z 10 m v poslednej chvíli zblokoval Majerník.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Domáci si vytvorili platonickú prevahu, ale gólových príležitostí bolo pramálo. Po hodine hry napriahol z 20 metrov Babic, jeho dobre mierenú strelu Diviš vytlačil na roh. Peknú kombináciu Kuračka – Babic, s následnou prudkou strelou nad priniesla 69. min. V 72. min sa v náznaku príležitosti ocitol Bognár, ale z ťažkej pozície hlavičkoval vedľa. Vzápätí akciu Katona – Bognár striedajúci Pribula zakončil nepresne. V 76. min Kuračkou roh našiel hlavu Candráka, ale Diviš bol pripravený. O osude stretnutia rozhodla 81. min, keď sa na päťke šikovne uvoľnil Náther a prudkou strelou nedal Divišovi šancu – 1:0. Hostia štvrtýkrát v rade prehrali najtesnejším rozdielom bez streleného gólu.