Sociálnymi sieťami sa šíri informácia o DPH krajín v Európe, polícia upozorňuje na klamlivé údaje

155822269_916402355854299_5262030143943891255_n.jpg
Sociálnymi sieťami sa šíri ďalší hoax. Foto: www.facebook.com

Polícia upozorňuje na hoax o sadzbách dane z pridanej hodnoty (DPH) na Slovensku a v iných krajinách. Informovala o tom prostredníctvom sociálnej siete v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Na sociálnej sieti sa z účtu s názvom „Peter Fischer“ šíri fotografia, ktorá údajne ukazuje, aká je výška DPH na Slovensku a v ostatných krajinách Európy. Na fotografii však nie sú uvedené reálne sadzby DPH v ostatných európskych štátoch. Tie sú v skutočnosti vo všetkých krajinách vyššie, ako uvádza fotka.

Polícia vysvetľuje, že autor príspevku na nej napríklad uviedol, že DPH v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska je päť percent. Skutočná DPH vo Veľkej Británii je však rovnako, ako na Slovensku, 20 percent. Pri Poľsku zase uviedol, že tamojšia DPH má hodnotu osem percent. V skutočnosti však v Poľsku platí 23-percentná daň.

„Zverejňovanie podobných príspevkov má jediný cieľ – dookola sa ľutovať, ľutovať a ľutovať a presviedčať samých seba, že sa nám žije najhoršie na svete. Je to niečo, kto by niekto mohol nazvať samostatnou športovou disciplínou,“ dodala polícia v statuse.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR