Somálska teroristická skupina zakázala používanie plastových tašiek, ľudí to rozčúlilo

Islamskí militanti aš- Šabáb
Islamskí militanti aš- Šabáb Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 8. júla (WebNoviny.sk) – Na životné prostredie nemyslia len mimovládne organizácie a niektoré štáty, ale už aj teroristi. Jedna z najobávanejších teroristických organizácií sveta, hnutie aš-Šabáb, ktoré je napojené na al-Kájdu, sídli v Somálsku a terorizuje celú východnú Afriku, tento týždeň zakázalo používanie plastových tašiek.

Ako hovorí jeden z vysokopostavených predstaviteľov hnutia Muhammad Abú Abdulláh, plastové tašky „predstavujú vážne ohrozenie pre zdravie ľudí a tiež zvierat“.

Abdulláhove posolstvo sa objavilo na stránke Somalimemo.net, ktorú podľa znalcov miestnych pomerov spravuje mediálna agentúra hnutia aš-Šabáb a odvysielala ho aj oficiálna rozhlasová stanica tejto teroristickej skupiny Radio Andalus.

Rozhodnutie afrických teroristov začať dbať o životné prostredie vyvolalo v médiách a na sociálnych sieťach množstvo ironických a nahnevaných komentárov. Denník The New York Times píše, že teroristi z aš-Šabáb „už zakázali hudbu, filmy, satelitné antény a mimovládne organizácie, a tento týždeň pridali na zoznam zakázaných vecí aj plastové tašky“.

Somálskeho znalca tejto teroristickej organizácie Harúna Marúfa, ktorý o aš-Šabáb napísal aj knihu, infomácia o zákaze plastových tašiek rozčúlila: „Militantné zoskupenie vydalo generálny príkaz, ktorým zakazuje používanie plastových tašiek z environmentálnych a zdravotných dôvodov. Veci, ktoré aš-Šabáb naopak nezakazuje, sú vraždy, útoky a zabíjanie civilistov,“ napísal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom