Southgate prešiel pohovorom, zostane na lavičke Anglicka

Southgate prešiel pohovorom, zostane na lavičke Anglicka
Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Gareth Southgate. Foto: SITA/AP

LONDÝN 24. novembra (WebNoviny.sk) – Gareth Southgate zrejme zostane natrvalo pôsobiť vo funkcii trénera anglickej futbalovej reprezentácie. The Telegraph referuje, že zotrvanie na lavičke „Albiónu“ mu národná asociácia FA oficiálne ponúkla v stredu po tom, ako v pondelok úspešne absolvoval pohovor u päťčlennej výberovej komisie. Kontrakt údajne bude na štyri roky do konca ME 2020 pri ročnom príjme 1,5 milióna libier. Obe strany pritom budú mať nárok na rozviazanie platnosti zmluvy po majstrovstvách sveta 2018.

Rada FA zasadne 30. novembra, ale nič nebráni tomu, aby zmluvu so Southgatom podpísali už skôr. The Telegraph uviedol, že po kvalifikačnom víťazstve 3:0 nad Škótskom a remíze 2:2 v prípravnom zápase so Španielskom sa FA už nezaoberala prípadnými inými kandidátmi. Rovnaký zdroj odhadol, že dohodu zverejnia v pondelok 28. januára.

Provizórium na čele realizačného tímu jedného zo súperov Slovenska v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska trvá od 27. septembra, keď si Southgate pribral k agende trénera výberu do 21 rokov aj povinnosti pri A-mužstve po odvolanom Samovi Allardyceovi. Skúšobná doba zahŕňala štyri zápasy a uplynula 15. novembra spomenutým prípravným stretnutím Angličanov so Španielmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Anglická futbalová reprezentácia