Španielsky superzápas sa skončil remízou

Real madrid

MADRID 15. augusta (WEBNOVINY) – Otvorenie futbalovej sezóny v Španielsku splnilo aj očakávania aj tých najnáročnejších fanúšikov na Pyrenejskom polostrove. V prvom zápase Španielskeho superpohára medzi Realom Madrid a FC Barcelona sa zrodil nerozhodný výsledok 2:2.

Najmä výkon „bieleho baletu“ bol pre mnohých priaznivcov prekvapením. Kouč Realu José Mourinho, ktorý je známy ako defenzívny stratég, naordinoval svojim zverencom ofenzívnu taktiku s napádaním súpera už pri rozohrávke pred jeho pokutovým územím. Tá splnila cieľ, keď už v 13. min otvoril skóre na Štadióne Santiaga Bernabéua nemecký reprezentant Mesut Özil, ktorý bol na konci peknej akcie Karima Benzemu na pravom krídle.

Madridčania boli počas prvého polčasu lepším tímom, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, no buď nezakončili presne, alebo ich „vychytal“ brankár Victor Valdés. „Blaugranas“ vyťažili v úvodnom dejstve z minima maximum, najprv v 36. min krásnou strelou spoza pokutového územia vyrovnal David Villa a v záverečnej minúte stanovil na polčasových 2:1 Lionel Messi. Po prestávke sa o vyrovnanie postaral domáci stredopoliar Xabi Alonso.

Real Madrid – FC Barcelona 2:2 (1:2)

Góly: 13. Özil, 54. Xabi Alonso – 36. D. Villa, 45. Messi

Real Madrid: Casillas – S. Ramos, Pepe, R. Carvalho, Marcelho – Khedira (58. Callejón), Xabi Alonso – Di María (54. Coentrao), Özil, C. Ronaldo – Benzema (81. Higuaín)

FC Barcelona: V. Valdés – D. Alves, Mascherano, É. Abidal, A. Correa (62. Piqué) – S. Keita – A. Sánchez, T. Alcantara (58. Xavi Hernández), Iniesta – Messi, D. Villa (73. Pedro Rodríguez)

.

Stretnutie malo od úvodu vysoké tempo

Real Madrid nastúpil v najsilnejšom zložení, zatiaľ čo kouč Barcelončanov Pep Guardiola nechal na lavičke náhradníkov Xaviho Hernándeza, Gerarda Piquého, Pedra Rodrígueza či Sergia Busquetsa. Navyše, na zápasovej súpiske nefiguroval zranený Carles Puyol. V strede obrany nastúpila dvojica Javier Mascherano a Éric Abidal.
Futbal

Stretnutie malo od úvodu vysoké tempo a bolo veľkým prísľubom pred plánovaným víkendovým začiatkom sezóny najvyššej španielskej súťaže, v ktorej sa o ligový primát nepochybne pobijú práve tieto dva veľkokluby.

Odveta Španielskeho superpohára je na programe v stredu v Barcelone. „Verím, že domáce publikum bude v odvete našou veľkou výhodou,“ nechal sa počuť Guardiola, ktorý ako tréner na San Bernabéu ešte neprehral, a pokračoval: „S výsledkom z prvého zápasu som spokojný. Musím však priznať, že Real bol veľmi nebezpečný. Náš káder nie je spolu dlho, niektorí hráči sa zapojili do tréningového procesu len pred pár dňami.“

Spokojný bol aj kapitán úradujúceho vicemajstra – brankár Iker Casillas. „Hrali sme naozaj dobre. Nepúšťali sme súpera často k lopte. Postupne sa dostávame k tomu, čo by sme chceli predvádzať počas blížiacej sa ligovej sezóny. Do Barcelony odcestujeme s vierou v zisk trofeje,“ vyhlásil Casillas.

Viac k osobe Carles PuyolDavid VillaJavier MascheranoJosé MourinhoLionel MessiMesut ÖzilPep GuardiolaVíctor ValdésXabi Alonso